Metroda bədbəxt hadisə: maşinist vaqonların arasına yıxıldı
“Bakı Metropoliteni”nin bənövşəyi xəttinin “Memar Əcəmi-2” stansiyasında maşinist ehtiyatsızlıq səbəbindən vaqonların arasına düşərək xəsarət alıb.
“Bakı Metropoliteni” QSC-nin mətbuat xidmətinin rəhbəri Bəxtiyar Məmmədovun verdiyi açıqlamaya görə, hadisə noyabrın 19-u səhər saatlarında baş verib:
“Hadisə iki gün əvvəl baş verib. Həmin gün metronun Bənövşəyi xətt üzrə “Avtovağzal-Memar Əcəmi-2” stansiyasına hərəkət edən qatarın maşinisti Rəmzi Rüstəmov təhlükə ilə üzləşib.
Belə ki, maşinist “Avtovağzal” istiqamətində platforma ilə sonuncu vaqona doğru hərəkət edərkən, yıxılıb. Xoşbəxtlikdən əməkdaşlarımız bunu görüb və dərhal müdaxilə edərək onu xilas ediblər.
R.Rüstəmov xəstəxanaya çatdırılıb. Çox ciddi xəsarət almayıb, sadəcə, qolu sınıb. Hazırda maşinist işə çıxmır və bülletendədir. Əmək Müfəttişliyinə faktla bağlı məlumat verilib, hadisə araşdırıldıqdan sonra yekun qərar veriləcək”.

Инцидент в бакинском метро: машинист упал между вагонами
Как сообщил глава пресс-службы ЗАО «Бакметрополитен» Бахтияр Мамедов, инцидент произошел утром 19 ноября.
«В тот день машинист поезда, следующего по фиолетовой линии «Автовокзал - Мемар Аджеми-2», Рамзи Рустамов упал, следуя по платформе к последнему вагону. К счастью, наши сотрудники его заметили и поспешили на помощь.
Р.Рустамов доставлен в больницу. Он не получил серьезных травм, только сломал руку. В настоящий момент он не выходит на работу. По факту происшествия в инспекцию труда отправлена информация. После расследования будет принято окончательное решение», - сказал руководитель пресс-службы.