Erməniyə qalib gələn güləşçimiz dünya çempionu oldu - FOTO/VİDEO
Rumıniyanın paytaxtı Buxarestdə keçirilən 23 yaşadək (U-23) güləşçilərin dünya çempionatı sona çatıb.
Müəyyən səbəbdən tam heyətlə iştirak edə bilməyən sərbəst güləşçilər son gündə qapını bərk çırpıb.
Bundan əvvəl Əli Rəhimzadənin (-65 kq) ifasında gümüş medal qazanmış güləşçilərimiz son gündə daha iki medalı aktivinə yazdırıb. Belə ki, Güləş Federasiyasının vitse-prezidenti Firdovsi Umudovun baş məşqçisi olduğu millimiz qızıl və bürünc medal qazanıb.
Əvvəlcə Murad Süleymanov (-86 kq) bizi sevindirib. 1/8 finalda erməni Hovannes Mxitaryana 10:7 hesabı ilə qalib gəlmiş Murad bürünc medal uğrunda görüşdə kanadalı Aleksander Robert Muru 10:0 hesabı ilə məğlub edib.

Азербайджанец победил армянина и стал чемпионом - ФОТО/ВИДЕО
Шамиль Зубайров, который в первой встрече победил представителя Армении Саркиса Овсепяна, сумел одолеть всех соперников и взять золотую медаль.
Это первое и единственное золото сборной Азербайджана на чемпионате мира по борьбе U-23, который проводится во второй раз.
Ранее Мурад Сулейманов (86 кг) завоевал бронзу. В 1/8 финала он со счетом 10:7 победил армянина Ованнеса Мхитаряна, а в схватке за бронзу оказался сильнее канадца Роберта Мура - 10:0.
До этого серебряную медаль в свой актив записал Али Рагимзаде (65 кг). Также два серебра и одну бронзу заработали греко-римляне, одно серебро - женская сборная.
В общей сложности азербайджанская команда заработала семь медалей на ЧМ в Бухаресте.
Напомним, что на прошлогоднем турнире в Польше азербайджанские борцы смогли завоевать пять бронзовых медалей.