Bakı küçələrində süpürgəçiləri texnika əvəzləyəcək - FOTO
Bakı şəhər İcra Hakimiyyətindən daxil olan məlumata görə, son zamanlar süpürgəçi qadınların iş başında ölməsi barədə məlumatların çoxalmasından sonra vəziyyətin kökündən dəyişdirilməsi üçün tədbirlər görülür.
Bundan əlavə, prezident İlham Əliyevin göstərişi ilə meriya tərəfindən xüsusi proqram hazırlanır və onun icrasından sonra yollarda zibilin yığışdırılması tamamilə avtomatlaşdırılacaq.
“Əlbəttə, iş prossesində insan amili qalacaq, lakin minimuma endiriləcək. Öz vəzifə öhdəliklərini yerinə yetirən zaman kommunal xidmət əməkdaşlarının ölümü faciədir və qəbuledilməzdir”, - məlumatda vurğulanıb./oxu.az

Уборщиц на бакинских улицах заменит техника - ФОТО
Как сообщили в Исполнительной власти Баку, после гибели нескольких уборщиц были приняты меры для коренного изменения ситуации.
Кроме того, по указанию президента Ильхама Алиева мэрия готовит специальную программу, после выполнения которой уборка мусора с улиц будет полностью автоматизирована.
«Конечно, человеческий фактор в процессе работы останется, но будет сведен к минимуму. Смерть сотрудников коммунальных служб во время исполнения служебных обязанностей трагична и неприемлема», - подчеркивается в информации./oxu.az