İlham Əliyev iclas keçirdi - TAM VERSİYA
İyulun 8-də Azərbaycan prezidenti İlham Əliyevin sədrliyi ilə Nazirlər Kabinetinin 2018-ci ilin birinci yarısının sosial-iqtisadi inkişafının yekunlarına və qarşıda duran vəzifələrə həsr olunan iclası keçirilib.
Dövlət başçısı nitqində 6 ayın yekunlarını müsbət qiymətləndirərək, ölkədə həyata keçirilən islahatların daha da dərinləşdirilməsinin, iqtisadi dayanıqlılığın tam təmin olunmasının vacibliyini vurğulayıb.
Prezident çıxışında vergi və gömrük orqanlarından böyük gözləntilərin olduğunu, bu qurumların və sistemin dünya standartlarına cavab verə biləcək səviyyəyə çatdırılmasının vacibliyini dilə gətirib.
O, həmçinin, korrupsiyanın qarşısının alınmasının, şəffaflığın təmin olunmasının, vergilərdən yayınma hallarının aradan qaldırılmasının, hər kəsin qanun qarşısında bərabər səviyyədə cavabdehlik daşıdığının siqnalını verib.
Dövlət başçısı məsuliyyətsizliyə, səhlənkarlığa, qanunsuzluğa yol verənlərlə də bağlı güzəştsiz mövqe tutulacağını, onların cəzalandırılacağanı bir daha diqqətə çatdırıb.

Ильхам Алиев провел заседание – ПОЛНАЯ ВЕРСИЯ
Под председательством президента Азербайджана Ильхама Алиева 8 июля состоялось заседание, посвященное итогам социально-экономического развития первой половины 2018 года и предстоящим задачам.
Глава государства в своей речи положительно оценил итоги полугодия, подчеркнул важность еще большего углубления проводимых в стране реформ и полного обеспечения экономической устойчивости.
В своем выступлении президент озвучил большие ожидания от налоговых и таможенных органов, отметив значимость доведения этих структур и системы до мировых стандартов.
Он также дал сигнал о предотвращении коррупции, обеспечении прозрачности, устранении случаев уклонения от уплаты налогов, о всеобщем равенстве перед законом.
Глава государства вновь выразил непримиримость к безответственности и нарушениям закона, пообещав наказать виновных.