Bakıda vəzifəli şəxsin oğlu ağır qəza törədib – FOTO + VİDEO
Report-a istinadən xəbər verir ki, “10-LJ-600” dövlət qeydiyyat nişanlı BMW markalı avtomobili idarə edən 1984-cü il təvəllüdlü Adıgözəlov Elvin Nüsrət oğlu Rəşid Behbudov küçəsində yüksək sürətlə hərəkət olarkən, işıqforun qırmızı işığından keçib.
Nəticədə onun 28 May küçəsindən gələn Əsgərov Elvin Əsgər oğlunun idarə etdiyi “Nissan Sunny” markalı avtomobil onun maşınına çırpılıb.
BMW-də olan sərnişinlərdən biri ağır xəsarət alıb. Hadisə şahidlərinin sözlərinə görə, BMW-nin sürücüsü E.Adıgözəlov sərxoş vəziyyətdə olub.
O, yol polislərinin “saxla!” əmrinə tabe olmayıb.
Faktla bağlı Nəsimi Rayon Polis İdarəsində araşdırma aparılır.
E.Adıgözəlovun Dövlət Gömrük Komitəsində vəzifə sahibi olan Nüsrət Adıgözəlovun oğlu olduğu bildirilir.
Həmin şəxs bir neçə ay öncə sərxoş vəziyyətdə Heydər Əliyev prospektində avtoxuliqanlıq edib.
O, Yol Patrul Xidmətinin qanuni “saxla!” əmrinə tabe olmayaraq şəhər ərazisində təhlükəli manevrlərə yol verib və saxlanılaraq inzibati məsuliyyətə cəlb olunub.

Сын чиновника устроил аварию в центре Баку – ФОТО + ВИДЕО
Как передает Median.Az со ссылкой на Report, Эльвин Адыгезалов, водитель автомобиля BMW с государственными номерными знаками «10 – LJ– 600», проехал на красный свет светофора на проспекте Рашида Бехбудова.
В результате этого в него врезался автомобиль Эльвина Аскерова Nissan Sunny, ехавший по улице 28-го Мая. Один из пассажиров BMW получил тяжелые травмы. По словам очевидцев происшествия, Эльвин Адыгезалов был в состоянии алкогольного опьянения и не подчинился требованию дорожной полиции остановить машину.
Насиминское РУП ведет расследование по факту.
Э. Адыгезалов является сыном высопоставленного чиновника Государственного Таможенного Комитета Нусрета Адыгезалова.
Тот же человек несколько месяцев назад, находясь в нетрезвом состоянии, совершил автохулиганские действия на проспекте Гейдара Алиева. Он не подчинился требованию дорожной полиции остановить машину и заехав на территорию города, исполнял маневры опасные для жизни граждан. Водитель был задержан и привлечен к административной ответственности. Суд арестовал его на 15 суток.