Alen Simonyan Bakıya səfər edəcək?
Bu barədə o, erməni mediasına müsahibəsində deyib. Azərbaycana ehtimal edilən səfəri ilə bağlı verilən sualı cavablandıran Simonyan Bakıya gələ biləcəyini istisna etməyib.
O, bir müddət əvvəl Dilicanda Ermənistan Təhlükəsizlik Şurasının katibi Armen Qriqoryan ilə Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi, Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev arasında görüşün baş tutduğunu xatırladıb.
"Mən də belə bir səfəri istisna etmirəm. Hələlik hər hansı bir müddət yoxdur və ya konkret nəsə deyə bilmərəm", - deyə Simonyan bildirib.
Onun sözlərinə əsasən, daha bir görüşün təşkili ilə bağlı razılaşma mövcuddur, lakin dəqiq vaxt hələ ki, müəyyənləşdirilməyib.
Bundan başqa Simonyan bildirib ki, İrəvanla Bakı açıq qalan məsələlərin həlli istiqamətində fəaliyyəti davam etdirmək barədə razılığa gəliblər.скачать dle 11.3

Ален Симонян может посетить Баку
"Я вижу, что азербайджанская сторона все шаги, связанные с миром, будет делать и делает на данный момент, которые она может себе позволить", - заявил Симонян журналистам.
Он также подчеркнул необходимость постепенного изменения отношения армянского и азербайджанского обществ друг к другу.
"30-летний след мы должны суметь изменить и в отношении людей, не только в Армении, но и в Азербайджане", - отметил он, добавив, что между двумя странами уже происходят взаимные визиты делегаций и эти контакты необходимо продолжать.
Отвечая на вопрос о возможном визите в Азербайджан, Симонян не исключил, что посетит Баку.
Он напомнил, что ранее в Дилижане состоялась встреча секретаря Совета безопасности Армена Григоряна с помощником Президента Азербайджана Хикметом Гаджиевым.
"Не исключаю, что такой визит совершу и я. Какого-либо срока, какой-либо конкретики сказать не могу", - заявил Симонян.
По его словам, существует договоренность о проведении еще одной встречи, однако конкретные сроки пока не зафиксированы.