Əli Əsədov Oljas Bektenovu təbrik edib
Avqustun 31-də Baş nazir Əli Əsədov Oljas Bektenova Qazaxıstan Respublikasının baş naziri vəzifəsinə yenidən təyin olunması münasibətilə təbrik məktubu ünvanlayıb.
Məktubda qeyd olunub ki, Azərbaycan-Qazaxıstan münasibətlərinin hazırkı yüksək səviyyəsi ortaq tarix, mənəvi və mədəni dəyərlərlə sıx bağlı olan iki ölkənin qardaş xalqlarının iradəsini əks etdirir.
Qarşılıqlı etimad və dəstəyə əsaslanan siyasi dialoqun, ticarət-iqtisadi, investisiya, nəqliyyat, energetika, humanitar və digər sahələrdə əməkdaşlığın ardıcıl şəkildə genişlənməsinin Azərbaycan-Qazaxıstan tərəfdaşlığının strateji xarakterini əyani şəkildə nümayiş etdirdiyi vurğulanıb.
Azərbaycan və Qazaxıstan dövlət başçılarının rəhbərliyi altında iki ölkə arasında strateji tərəfdaşlığın bundan sonra da möhkəmlənəcəyinə və qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın daha da dərinləşəcəyinə əminlik ifadə olunub.скачать dle 11.3

Али Асадов поздравил Олжаса Бектенова с переназначением на пост премьер-министра Казахстана
31 августа премьер-министр Азербайджанской Республики (АР) Али Асадов направил поздравительное письмо Олжасу Бектенову по случаю его переназначения на пост премьер-министра Республики Казахстан (РК).
В письме отмечено, что нынешний высокий уровень азербайджано-казахстанских отношений отражает волю братских народов двух стран, связанных общей историей, духовными и культурными ценностями.
Подчеркнуто, что основанный на взаимном доверии и поддержке политический диалог, поступательное расширение торгово-экономического, инвестиционного, транспортного, энергетического, гуманитарного и иного взаимодействия наглядно свидетельствуют о стратегическом характере азербайджано-казахстанского партнерства.
Выражена уверенность в дальнейшем укреплении стратегического партнерства и углублении взаимовыгодного сотрудничества между двумя странами под руководством глав государств Азербайджана и Казахстана.скачать dle 11.3