"Tərcüməçi" filminin aktyoru Maykl Rayt vəfat etdi
"Tərcüməçi" ("The Interpreter") və "Şuqar Hill" ("Sugar Hill", 1993) filmlərindəki rolları ilə tanınan ABŞ-li aktyor Maykl Rayt 70 yaşında vəfat edib.
Bu barədə aktyorun ailəsi TMZ portalına məlumat verib.
Rayt avqustun 19-da Los-Ancelesdə vəfat edib. Ailəsinin bildirdiyinə görə, aktyorun ölümünə nadir nevroloji xəstəlik olan Markiafava-Binyami xəstəliyinin ağırlaşmaları nəticəsində yaranan ürək dayanması səbəb olub.
Aktyor 1956-cı ildə Nyu-Yorkda anadan olub. O, Nikol Kidman və Şon Pennin rol aldığı "Tərcüməçi" ("The Interpreter"), həmçinin "Pul hər şeyi həll edir" ("Money Talks", 1997), "Direktor" ("The Principal", 1987) və "Beş qaynar ürək" ("The Five Heartbeats", 1991) filmlərindəki rolları ilə tanınıb.скачать dle 11.3

Умер актер из фильма "Переводчица" Майкл Райт
Американский актер Майкл Райт, известный по ролям в фильмах "Переводчица" (The Interpreter, 2005) и "Шугар Хилл" (Sugar Hill, 1993), умер в возрасте 70 лет.
Об этом его семья сообщила порталу TMZ.
Райт умер 19 августа в Лос-Анджелесе. Семья актера сообщила, что причиной смерти стала остановка сердца, вызванная осложнениями болезни Маркиафавы-Биньями, редкого неврологического заболевания.
Актер родился в Нью-Йорке в 1956 году. Известен благодаря участию в фильмах "Переводчица" с Николь Кидман и Шоном Пенном, "Деньги решают все" (Money Talks, 1997), "Директор" (The Principal, 1987) и "Пять горячих сердец" (The Five Heartbeats, 1991).скачать dle 11.3