Baş nazirdən Müdafiə Nazirliyinin mülki işçilərinin əməkhaqqıları ilə bağlı QƏRAR
Nazirlər Kabineti tərəfindən Müdafiə Nazirliyinin büdcədən maliyyələşdirilən hərbi hissələrində dövlət qulluqçusu olmayan mülki işçilərin əməyinin ödənilməsi ilə bağlı yeni qaydalar təsdiqlənib.
Qərar "Azərbaycan Respublikasının Əmək Məcəlləsinin təsdiq edilməsi, qüvvəyə minməsi və bununla bağlı hüquqi tənzimləmə məsələləri haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun tətbiq edilməsi barədə Prezidentin 1999-cu il 15 aprel tarixli 122 nömrəli Fərmanının müvafiq hissəsinə əsasən qəbul edilib.
Qərarla "Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyinin büdcədən maliyyələşdirilən hərbi hissələrində dövlət qulluqçusu olmayan mülki işçilərinin əməyinin ödənilməsi sisteminin, növlərinin və məbləğlərinin müəyyən edilməsi Qaydaları" təsdiq olunub.

Утверждены новые правила оплаты труда гражданских работников воинских частей Минобороны
Кабинет министров Азербайджана утвердил новые правила оплаты труда гражданских работников, не являющихся государственными служащими, в финансируемых из государственного бюджета воинских частях Министерства обороны.
Решение принято на основании соответствующей части указа Президента от 15 апреля 1999 года №122 "О применении закона Азербайджанской Республики "Об утверждении, вступлении в силу Трудового кодекса Азербайджанской Республики и связанных с этим вопросах правового регулирования"".
Постановлением утверждены "Правила определения системы, видов и размеров оплаты труда гражданских работников, не являющихся государственными служащими, в финансируемых из государственного бюджета воинских частях Министерства обороны Азербайджанской Республики".