Rusiya Xarkov-Poltava yolundakı bütün yanacaqdoldurma məntəqələrini məhv edib
Rusiya silahlı qüvvələri Kiyev avtomagistralının Xarkov və Poltava şəhərləri arasındakı hissəsində yerləşən bütün yanacaqdoldurma məntəqələrini (YDM) sıradan çıxarıblar.
-ın 2day.kh.ua saytına istinadən yaydığı xəbərə əsasən, bu barədə məlumatı Xarkov vilayət şurasının deputatı Aleksandr Skorik təqdim edib.
Onun sözlərinə görə, iyulun 26-na keçən gecə Rusiya ordusu sözügedən yolda eyni vaxtda üç YDM-ə hücum edib. Zərbələr Valkı, Şarovski və Qontov Yar ərazilərində qeydə alınıb. Ümumilikdə isə Xarkov vilayəti ərazisində 80-dən artıq yanacaqdoldurma stansiyası dağıdılıb.
"Hazırda Xarkov-Kiyev avtomobil yolunun Xarkovdan Poltavaya qədər olan hissəsindəki bütün stansiyalar tamamilə məhv edilib. Buraya Valkı qəsəbəsi, Çutovo şəhəri və Poltava istiqamətindəki digər məntəqələr daxildir", - deyə A. Skorik qeyd edib.
Deputat həmin istiqamətdə hərəkət etmək istəyən sürücülərə müraciət edərək, əvvəlcədən kifayət qədər yanacaq tədarükü görməyi tövsiyə edib. O vurğulayıb ki, adıçəkilən yolda avtomobilə yanacaq vurmaq üçün demək olar ki, heç bir imkan mövcud deyil.

Россия уничтожила все заправки на трассе от Харькова до Полтавы
Российская армия уничтожила все автомобильные заправочные станции (АЗС) на Киевской трассе на отрезке от Харькова до Полтавы.
Как передает Median.Az со ссылкой на украинские СМИ, об этом сказал депутат Харьковского областного совета Александр Скорик.
По его словам, в ночь на 26 июля ВС РФ нанесли удары сразу по трем заправкам на этом пути. Всего в Харьковской области уничтожено более 80 автозаправочных станций.
"На сегодняшний день все АЗС на трассе Харьков - Киев, а именно на участке от Харькова до Полтавы, полностью уничтожены: и в поселке Валки, и в городе Чутово, и дальше по дороге в Полтаву", - говорит Скорик.
Он призвал водителей, которые планируют ехать по этому маршруту, заранее позаботиться о запасе горючего, ведь возможностей заправиться на этом участке практически не осталось.скачать dle 11.3