Pakistanda dəhşətli faciə: Tədris mərkəzinin damı uçdu, uşaqlar həlak oldular
Median.Az DAWN nəşrinə istinadən xəbər verir ki, hadisə iyunun 30-da Lahorun Kahna rayonunda baş verib.
Xilasetmə xidmətinin məlumatına əsasən, dağıntılar altından yeddi uşağın meyiti çıxarılıb.
"Ölənlərin sayı 10 nəfəri keçə bilər. Hadisə yerinə gələn xilasedicilər dağıntılar altında qalan uşaqların vəziyyətinin ağır olduğunu bildiriblər", - deyə qurumun nümayəndəsi qeyd edib.
Bildirilir ki, yaşayış evində fəaliyyət göstərən və tədris mərkəzi kimi istifadə olunan otağın damı qəfil uçaraq içəridə olan şagirdlərin üzərinə çöküb. Hadisə zamanı binada 30-35 uşaq olub.
Hazırda hadisə yerində axtarış-xilasetmə əməliyyatı davam edir. Yaralılara tibbi yardım göstərilir, damın uçmasının səbəbləri araşdırılır.

В Пакистане при обрушении крыши учебного центра погибли не менее 7 детей
Согласно информации, инцидент произошел во вторник в районе Кахна. По сведениям службы спасения, из-под завалов извлечены тела семи детей.
"Число погибших может превысить 10 человек. Прибывшие на место спасатели сообщили, что состояние заблокированных под завалами детей критическое", - отметил представитель структуры.
Отмечается, что крыша помещения, располагавшегося в жилом доме и использовавшегося как учебный центр, внезапно обрушилась, накрыв находившихся внутри воспитанников. В тот момент в здании находились от 30 до 35 детей.
На месте происшествия продолжается поисково-спасательная операция. Пострадавшим оказывается медицинская помощь, причины обрушения выясняются.