Leyla və Arzu Əliyevalar Bakı Bulvarında mövsümi güllərin əkilməsi aksiyasında iştirak ediblər - FOTO
27.06.2026 13:38 387
İyunun 26-da Bakı Bulvarında mövsümi güllərin əkilməsi aksiyası keçirilib.
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, aksiyada Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Bakı Media Mərkəzinin rəhbəri Arzu Əliyeva iştirak ediblər.
Bakı Bulvarının yaşıllıq sahələrinin zənginləşdirilməsi, ərazidə təbii gözəlliklərin və estetik görünüşün artırılması məqsədilə təşkil olunan aksiyada xüsusi landşaft kompozisiyalarına uyğun olaraq müxtəlif növ minlərlə mövsümi gül əkilib.
Heydər Əliyev Fondunun "Regional İnkişaf" İctimai Birliyinin könüllüləri ilə birgə keçirilən aksiya ekoloji təşəbbüslərdə fəal iştirakın təşviqi, ətraf mühitə məsuliyyətli münasibətin formalaşdırılması və Dənizkənarı Milli Parkın yaşıl məkan kimi qorunması, onun inkişafına ictimai dəstəyin artırılması baxımından əhəmiyyət daşıyır.

Лейла Алиева и Арзу Алиева приняли участие в акции по посадке сезонных цветов на бакинском бульваре - ФОТО
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в акции приняли участие вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева и руководитель Баку Медиа Центра Арзу Алиева.
В ходе акции, организованной с целью обогащения зеленых зон бакинского бульвара, приумножения красоты и эстетичного облика территории, в соответствии со специальными ландшафтными композициями были высажены тысячи сезонных цветов различных видов.
Акция, проведенная совместно с волонтерами Общественного объединения "Региональное развитие" Фонда Гейдара Алиева, имеет важное значение для поощрения активного участия в экологических инициативах, формирования ответственного отношения к окружающей среде, сохранения Приморского национального парка как зеленого пространства и усиления общественной поддержки его развитию.