İlham Əliyev Sərdar Berdiməhəmmədovu Bakıda qarşıladı - FOTO
İyunun 22-də Azərbaycan Respublikasına dövlət səfərinə gələn Türkmənistan Prezidenti Sərdar Berdiməhəmmədovun rəsmi qarşılanma mərasimi olub.
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, hər iki ölkənin Dövlət bayraqlarının dalğalandığı meydanda Türkmənistan Prezidentinin şərəfinə fəxri qarovul dəstəsi düzülüb.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Türkmənistan Prezidenti Sərdar Berdiməhəmmədovu qarşılayıb.
Fəxri qarovul dəstəsinin rəisi Türkmənistan Prezidentinə raport verib.
Türkmənistanın və Azərbaycan Respublikasının Dövlət himnləri səsləndirilib.
Fəxri qarovul dəstəsi hərbi marşın sədaları altında Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin və Türkmənistan Prezidenti Sərdar Berdiməhəmmədovun qarşısından keçib.
Azərbaycan nümayəndə heyətinin üzvləri Türkmənistan Prezidenti Sərdar Berdiməhəmmədova, Türkmənistan nümayəndə heyətinin üzvləri isə Prezident İlham Əliyevə təqdim olunub.

В Баку состоялась церемония официальной встречи президента Туркменистана Сердара Бердымухамедова - ФОТО
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, на площади, где развевались государственные флаги двух стран, в честь президента Туркменистана был выстроен почетный караул.
Президент АР Ильхам Алиев встретил туркменского коллегу Сердара Бердымухамедова.
Начальник почетного караула отдал рапорт президенту Туркменистана.
Прозвучали государственные гимны Туркменистана и Азербайджанской Республики.
Под звуки военного марша почетный караул прошел перед Президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и президентом Туркменистана Сердаром Бердымухамедовым.
Члены азербайджанской делегации были представлены президенту Туркменистана Сердару Бердымухамедову, а члены туркменской делегации - Президенту АР Ильхаму Алиеву.