Prezident Türkmənistanda danışıqlardadır - FOTO + YENİLƏNİB
Noyabrın 22-də sənədlərin imzalanması mərasimindən sonra Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Türkmənistan Prezidenti Qurbanqulu Berdiməhəmmədov mətbuata birgə bəyanatla çıxış ediblər.
Noyabrın 22-də geniş tərkibdə görüş başa çatdıqdan sonra Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və Türkmənistan Prezidenti Qurbanqulu Berdiməhəmmədovun iştirakı ilə Azərbaycan-Türkmənistan sənədlərinin imzalanması mərasimi olub.
Noyabrın 22-də təkbətək görüş başa çatandan sonra Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və Türkmənistan Prezidenti Qurbanqulu Berdiməhəmmədovun nümayəndə heyətlərinin iştirakı ilə geniş tərkibdə görüşü olub.
Prezident İlham Əliyevin Türkmənistana rəsmi səfəri davam edir.
Noyabrın 22-də Azərbaycan Respublikasının prezidenti İlham Əliyevin Türkmənistan prezidenti Qurbanqulu Berdiməhəmmədov ilə təkbətək görüşü olub.
Noyabrın 22-də Azərbaycan Respublikasının prezidenti İlham Əliyevin Aşqabaddakı Müstəqillik Meydanında rəsmi qarşılanma mərasimi olub.
Azərbaycanın və Türkmənistanın dövlət bayraqlarının dalğalandığı meydanda prezident İlham Əliyevin şərəfinə fəxri qarovul dəstəsi düzülüb.
Türkmənistan prezidenti Qurbanqulu Berdiməhəmmədov Azərbaycan prezidenti İlham Əliyevi qarşılayıb.
Fəxri qarovul dəstəsinin rəisi Azərbaycan prezidentinə raport verib. Azərbaycanın və Türkmənistanın dövlət himnləri səsləndirilib.
Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev Türkmənistan əsgərlərini salamlayıb. Prezidentlər fəxri qarovul dəstəsinin qarşısından keçiblər.
Türkmənistanın dövlət və hökumət nümayəndələri, xarici ölkələrin Aşqabadda akkreditə olunmuş səfirləri və diplomatik nümayəndəliklərinin rəhbərləri Azərbaycan prezidenti İlham Əliyevə, Azərbaycan nümayəndə heyətinin üzvləri isə Türkmənistan prezidenti Qurbanqulu Berdiməhəmmədova təqdim edilib.

Ильхам Алиев на переговорах в Ашхабаде - ФОТО + ОБНОВЛЕНО
После церемонии подписания документов президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и президент Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедов выступили с совместным заявлением для печати.
По завершении встречи в расширенном составе с участием президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева и президента Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедовасостоялась церемония подписания азербайджано-туркменистанских документов.
По завершении встречи один на один состоялась встреча президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева и президента Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедова в расширенном составе с участием делегаций.
Официальный визит президента Ильхама Алиева в Туркменистан продолжается.
Состоялась встреча президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева и президента Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедова один на один.
На Площади независимости в Ашхабаде в четверг состоялась церемония официальной встречи президента Азербайджана Ильхама Алиева.
На площади, где развевались государственные флаги Азербайджана и Туркменистана, в честь президента Ильхама Алиева был выстроен почетный караул.
Президент Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедов встретил президента Азербайджана.
Начальник почетного караула отдал рапорт президенту И.Алиеву.
Прозвучали государственные гимны Азербайджана и Туркменистана.
Президент И.Алиев поприветствовал туркменских солдат.
Главы двух государств обошли строй почетного караула.
Представители государства и правительства Туркменистана, послы и главы дипломатических представительств, аккредитованных в Ашхабаде, были представлены президенту И.Алиеву, члены делегации Азербайджана - президенту Г.Бердымухамедову.