İlham Əliyev Qurbanqulu Berdiməhəmmədovu qarşıladı - FOTO
Azərbaycan Respublikasına rəsmi səfərə gələn Türkmənistan Prezidenti Qurbanqulu Berdiməhəmmədovun martın 11-də rəsmi qarşılanma mərasimi olub.
AZƏRTAC xəbər verir ki, hər iki ölkənin dövlət bayraqlarının dalğalandığı meydanda Türkmənistan Prezidentinin şərəfinə fəxri qarovul dəstəsi düzülüb.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Türkmənistan Prezidenti Qurbanqulu Berdiməhəmmədovu qarşılayıb.
Fəxri qarovul dəstəsinin rəisi Türkmənistan Prezidentinə raport verib.
Prezident İlham Əliyev və Prezident Qurbanqulu Berdiməhəmmədov fəxri qarovul dəstəsinin qarşısından keçiblər.
Türkmənistan Prezidenti Azərbaycan əsgərlərini salamlayıb.
Türkmənistanın və Azərbaycanın dövlət himnləri səslənib.
Azərbaycan nümayəndə heyətinin üzvləri Prezident Qurbanqulu Berdiməhəmmədova, Türkmənistan nümayəndə heyətinin üzvləri Prezident İlham Əliyevə təqdim olunub.

В Баку состоялась церемония официальной встречи президента Туркменистана - ОБНОВЛЕНО + ФОТО
11 марта состоялась церемония официальной встречи Президента Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедова, прибывшего с официальным визитом в Азербайджанскую Республику.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, на площади, на которой развевались государственные флаги двух стран, в честь Президента Туркменистана был выстроен почетный караул.
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев встретил Президента Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедова.
Начальник почетного караула отдал рапорт Президенту Туркменистана.
Президент Ильхам Алиев и Президент Гурбангулы Бердымухамедов обошли строй почетного караула.
Президент Туркменистана поприветствовал азербайджанских солдат.
Прозвучали государственные гимны Туркменистана и Азербайджана.
Члены делегации Азербайджана были представлены Президенту Гурбангулы Бердымухамедову, члены делегации Туркменистана – Президенту Ильхаму Алиеву.
11 марта в Баку состоялась церемония официальной встречи президента Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедова, прибывшего в Азербайджан с официальным визитом.