Ərdoğan Bakıda İlham Əliyevlə danışıqlarda - YENİLƏNİB + FOTO
Sentyabrın 15-də rəsmi qarşılanma mərasimindən sonra Azərbaycan Respublikasının prezidenti İlham Əliyevin Türkiyə Respublikasının prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan ilə təkbətək görüşü olub.
Bu barədə Azərbaycan prezidentinin rəsmi saytı məlumat yayıb.
Azərbaycan Respublikasına rəsmi səfərə gələn Türkiyə Respublikasının prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın sentyabrın 15-də rəsmi qarşılanma mərasimi olub.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Türkiyə prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanı qarşılayıb.
Fəxri qarovul dəstəsinin rəisi Türkiyə prezidentinə raport verib.
Prezident İlham Əliyev və prezident Rəcəb Tayyib Ərdoğan fəxri qarovul dəstəsinin qarşısından keçiblər.
Türkiyə prezidenti Azərbaycan əsgərlərini salamlayıb.
Azərbaycan Respublikasının dövlət və hökumət nümayəndələri prezident Rəcəb Tayyib Ərdoğana, Türkiyə Respublikasının nümayəndə heyətinin üzvləri prezident İlham Əliyevə təqdim olunub.
Fəxri qarovul dəstəsi hərbi marşın sədaları altında Azərbaycan prezidenti İlham Əliyevin və Türkiyə prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın qarşısından keçib.

Эрдоган на переговорах с Ильхамом Алиевым – ОБНОВЛЕНО + ФОТО
15 сентября после официальной церемонии приветствия состоялась встреча президента Азербайджана Ильхама Алиева с президентом Турции Реджепом Тайип Эрдоганом один на один.
Об этом сообщил официальный сайт президента Азербайджана.
15 сентября состоялась официальная церемония приветствия президента Турецкой Республики Реджепа Тайипа Эрдогана, находящегося с официальным визитом в Азербайджанской Республике.
В Международном аэропорту Гейдар Алиев, где развевались государственные флаги двух стран, в честь высокого гостя был выстроен почетный караул.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев встретил президента Турции Реджепа Тайип Эрдогана.
Начальник почетного караула отрапортовал президенту Турции.
Прозвучали государственные гимны Турции и Азербайджана.
Реджеп Тайип Эрдоган поприветствовал азербайджанских солдат.
Представители государства и правительства Азербайджанской Республики были представлены президенту Реджепу Тайипу Эрдогану и члены турецкой делегации - президенту Ильхаму Алиеву.
Под звуки военного марша почетный караул прошел перед президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом.