Lionel Messi dünya çempionatında niyə ağladı?
"Bəli, ilk qoldan sonra ağladım, lakin bunun futbolla heç bir əlaqəsi yox idi. Bəzi çətin günlər yaşadım, lakin bütün nümayəndə heyətinə və komanda yoldaşlarıma minnətdaram. Çünki onlar hər zaman yanımda oldular və mənə böyük güc verdilər. Futbol oynamağı sevirəm, bu, uşaqlıqdan mənim ehtirasım olub".
Qeyd edək ki, Argentina yığması dünya çempionatının qrup mərhələsinin ilk matçında Əlcəzair komandasını 3:0 hesabı ilə məğlubiyyətə uğradıb. Görüşdə het-trik edən Messi, dünya çempionatlarında vurduğu qolların sayını 16-ya çatdırıb. Bu göstərici ilə o, dünya birinciliklərinin ən yaxşı bombardirləri siyahısında təkbaşına liderlik edən almaniyalı Miroslav Klozenin rekordunu təkrarlamağı bacarıb.
Turnirin ikinci turu çərçivəsində isə Argentina millisi iyunun 22-də Avstriya yığması ilə qüvvəsini sınayacaq.скачать dle 11.3

Месси объяснил, из-за чего плакал после своего первого гола на ЧМ-2026
Нападающий и капитан сборной Аргентины по футболу Лионель Месси плакал после своего первого гола на чемпионате мира 2026 года из-за того, что пережил несколько тяжелых дней.
Комментарий игрока на своей странице в соцсети X приводит журналист Фабрицио Романо.
Сборная Аргентины со счетом 3:0 обыграла команду Алжира в своем первом матче группового этапа чемпионата мира. Месси оформил хет-трик. На счету аргентинца теперь 16 голов на мировых первенствах, по этому показателю он сравнялся с немцем Мирославом Клозе, который единолично занимал первое место в списке лучших бомбардиров чемпионатов мира.
"Да, я плакал после первого гола, но это было нечто, совершенно не связанное с футболом. Я пережил несколько трудных дней, но благодарен всей делегации и моим товарищам по команде, потому что они всегда были рядом со мной и давали мне много сил. Я люблю играть в футбол, это моя страсть с самого детства", - сказал Месси.