Xalq artisti Flora Kərimovanın sağlamlıq vəziyyəti AÇIQLANDI
"Xalq artisti Flora Kərimovanın səhhətində müsbət dinamika müşahidə olunur və o, yaxın günlərdə evə buraxıla bilər".
Bu barədə oxu.az-a açıqlamasında sənətçinin köməkçisi Yaqut İmanova məlumat verib.
Onun sözlərinə görə, Flora Kərimovanın vəziyyəti hazırda yaxşıdır və artıq qidalanmasına başlanılır:
"İndiyə qədər yoğurt yeyirdi. Bu gündən etibarən həkimlər ona yemək verməyə başlayacaqlar, hələlik şorba ilə qidalanacaq. Özüm də onunla danışmışam. Danışır, gülür, əhvalı yaxşıdır".
Yaqut İmanova son günlər sosial şəbəkələrdə və bəzi media resurslarında yayılan məlumatların həqiqəti əks etdirmədiyini bildirib:
"Flora xanımın vəziyyəti ilə bağlı məsələ bir qədər şişirdilib. Biz hər il müayinə üçün xəstəxanaya müraciət edirik. Bu dəfə də planlı müayinə zamanı müəyyən problemlər aşkarlandı və həkimlər tam müayinə üçün onun bir neçə gün xəstəxanada qalmasını məsləhət gördülər. Dünən oxudum ki, guya Flora xanım komaya düşüb və qızı da bunu təsdiqləyib. Belə bir şey olmayıb axı. Qızının gəlməsi əvvəlcədən planlaşdırılmışdı. O, hər yay övladı ilə birlikdə gəlir. Sadəcə, bu dəfə Flora xanımın xəstəxanaya yerləşdirilməsi ilə onun gəlişi eyni vaxta təsadüf etdi. Biz iyunun 9-da xəstəxanaya getmişdik, qızı isə iyunun 12-də gəlib".
Y.İmanovanın sözlərinə görə, Flora Kərimovanın bütün tibbi göstəricilərində dünəndən yaxşılaşma müşahidə olunur:
"Bu gün Flora xanımın bütün tibbi göstəriciləri dünənlə müqayisədə daha yaxşıdır. Həkimlər bildiriblər ki, vəziyyət bu templə davam edərsə, 1-2 günə evə buraxılması mümkün ola bilər".
Qeyd edək ki, F.Kərimova səhhətində yaranan narahatlıq səbəbindən bir neçə gün əvvəl xəstəxanaya yerləşdirilib. Onun müalicə prosesi Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva tərəfindən nəzarətə götürülüb.скачать dle 11.3

Стало известно о состоянии здоровья народной артистки Флоры Керимовой
По её словам, состояние Ф.Керимовой в настоящее время удовлетворительное, она уже начала полноценно питаться.
"До сих пор она ела только йогурт. Начиная с сегодняшнего дня врачи разрешили давать ей более существенную пищу - пока она будет питаться супом. Я сама с ней разговаривала. Она общается, смеётся, настроение у неё прекрасное", - сказала она.
Ягут Иманова опровергла ложные сведения, которые в последние дни массово распространялись в социальных сетях и ряде медиаресурсов.
"Ситуация с состоянием Флоры Керимовой была значительно преувеличена. Мы каждый год обращаемся в больницу для планового обследования. В этот раз в ходе такого обследования были выявлены определённые проблемы, и врачи рекомендовали ей остаться в стационаре на несколько дней для углублённой диагностики. Вчера я прочитала шокирующие заявления о том, что якобы она впала в кому и что её дочь подтвердила эту информацию. Ничего подобного не было! Приезд дочери был запланирован задолго до госпитализации - она каждое лето приезжает вместе с ребёнком. Просто в этот раз госпитализация Флоры Керимовой случайно совпала по времени с её визитом. Мы обратились в больницу 9 июня, а дочь приехала 12 июня", - дополнила она.
По словам Я.Имановой, начиная со вчерашнего дня во всех медицинских показателях народной артистки фиксируется устойчивое улучшение.
"Сегодня все медицинские показатели Флоры Керимовой значительно лучше по сравнению со вчерашним днём. Лечащие врачи сообщили, что если положительная динамика сохранится такими темпами, выписка домой станет возможна уже через 1-2 дня", - заявила помощница.
Отметим, что Ф.Керимова была госпитализирована несколько дней назад в связи с возникшими проблемами со здоровьем. Процесс её лечения взят под контроль президентом Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиевой.