15.06.2026 11:45 603
Bu barədə oxu.az-a açıqlamasında Azərbaycanın Xalq artisti, məşhur estrada və opera müğənnisi Flora Kərimovanın rəsmi bioqrafı və köməkçisi Əli Davud məlumat verib.
O qeyd edib ki, Flora Kərimovanın müalicə prosesi hazırda davam edir:
"Ciddi bir şey yoxdur. Flora xanımın nə vaxt xəstəxanadan evə buraxacağı bilinmir. Təzyiq problemi olduğu üçün evə çıxarmağa tələsmirik. Flora xanım illər öncə mikroinsult da keçirib və ürək, qan-damar sistemində problemlər var idi. Flora xanımın bir ay sonra 85 yaşı olacaq. Övladı Zümrüd xanım və nəvəsi artıq yanındadır. Səhhətinin tam bərpası istiqamətinə tibbi tədbirlər görülür. Yaradandan tezliklə sağalmasını diləyirik".
Qeyd edək ki, 84 yaşlı Xalq artisti Flora Kərimovanın müalicə prosesi Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva tərəfindən nəzarətə götürülüb. Eyni zamanda, Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi, Heydər Əliyev Fondunun icraçı direktoru Anar Ələkbərov da Xalq artistinə baş çəkib.скачать dle 11.3

Стало известно о состоянии Флоры Керимовой
Как сообщил Oxu.Az официальный биограф и помощник известной эстрадной и оперной певицы Али Давуд, процесс лечения Ф.Керимовой в настоящее время продолжается.
"Ничего критичного нет. Пока неизвестно, когда Флора ханым будет выписана из больницы. Из-за проблем с давлением мы не торопимся с выпиской. Флора Керимова несколько лет назад перенесла микроинсульт, также были проблемы с сердечно-сосудистой системой. Через месяц народной артистке исполнится 85 лет. Её дочь Зюмрюд и внук уже находятся рядом с ней. Принимаются все необходимые медицинские меры для полного восстановления её здоровья. Молим Всевышнего о её скорейшем выздоровлении", - сказал он.
Отметим, что процесс лечения певицы взят под личный контроль Первого вице-президента Азербайджана, президента Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиевой. Помощник Президента Азербайджана, исполнительный директор Фонда Гейдара Алиева Анар Алакбаров также навестил народную артистку в клинике.скачать dle 11.3