Azərbaycan Prezidenti filippinli həmkarına məktub göndərdi
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Filippin Respublikasının Prezidenti Ferdinand Romualdez Markosa təbrik məktubu göndərib.
"Filippin Respublikasının milli bayramı - Müstəqillik Günü münasibətilə Sizə və Sizin simanızda bütün xalqınıza öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından ən səmimi təbriklərimi çatdırıram.
İnanıram ki, Azərbaycan ilə Filippin arasında dostluq və əməkdaşlıq münasibətlərinin xalqlarımızın mənafelərinə uyğun olaraq inkişafı və genişlənməsi yolunda birgə səylərimizi bundan sonra da davam etdirəcəyik.
Bu xoş gündə Sizə, möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, dost Filippin xalqına əmin-amanlıq və firavanlıq arzulayıram".скачать dle 11.3

Президент Азербайджана поздравил филиппинского коллегу
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев направил поздравительное письмо президенту Республики Филиппины Фердинанду Ромуальдесу Маркосу.
От своего имени и от имени народа Азербайджана передаю Вам и в Вашем лице всему Вашему народу самые искренние поздравления по случаю национального праздника - Дня независимости Республики Филиппины.
Верю, что мы и впредь будем продолжать совместные усилия, направленные на развитие и расширение дружественных отношений и сотрудничества между Азербайджаном и Филиппинами в интересах двух народов.
В этот замечательный день желаю Вам крепкого здоровья, счастья, дружественному народу Филиппин - благополучия и процветания".скачать dle 11.3