24.04.2026 14:10 738
Nərimanov rayonunda yerləşən ticarət mərkəzlərindən birində fəaliyyət göstərən mağazadan 100 min manat dəyərində qızıl-zinət əşyaları oğurlanıb.
Bildirilib ki, Nərimanov Rayon Polis İdarəsinin 16-cı Polis Şöbəsinin əməkdaşlarının keçirdikləri əməliyyat tədbirləri nəticəsində oğurluq cinayətini törətməkdə şübhəli bilinən 20 yaşlı Rafael Quluzadə, 23 yaşlı Eşqin Səmədov, 24 yaşlı Yusif Çərkəzov və onun qardaşı, 27 yaşlı Elməddin Çərkəzov saxlanılıblar.
Oğurlanan qızıl-zinət əşyalarının bir hissəsi R.Quluzadənin Beyləqan rayonu, Əmirzeyidli kəndində yerləşən yaşayış ünvanından aşkar edilərək götürülüb. Hadisədən sonra isə E.Çərkəzov və E.Səmədov qızılların digər hissəsinin satılaraq realizə olunmasını təşkil ediblər.

В Баку из магазина украли золото на 100 000 манатов - ВИДЕО
В Наримановском районе из магазина, расположенного в одном из торговых центров, похищены ювелирные изделия на сумму 100 000 манатов.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на пресс-службу Министерства внутренних дел Азербайджана, в результате оперативных мероприятий сотрудников 16-го отделения полиции Наримановского районного управления были задержаны подозреваемые в совершении кражи: 20-летний Рафаэль Гулузаде, 23-летний Эшгин Самедов, 24-летний Юсиф Черкезов и его брат, 27-летний Эльмеддин Черкезов.
В ходе расследования часть похищенных украшений была обнаружена и изъята по месту жительства Р.Гулузаде в селе Амирзеидли Бейлаганского района. Кроме того, установлено, что после совершения преступления Э.Черкезов и Э.Самедов организовали продажу оставшейся части украденного золота.