Gürcüstanda etiraz aksiyası - Maaşlarını ala bilməyən soydaşlarımızın şikayəti - Video
Gürcüstanın Qardabani rayonunda yaşayan soydaşlarımız etiraz aksiyası keçiriblər. Buna səbəb 50-yə yaxın işçinin artıq üç aydır ki, çalışdıqları inşaat şirkətindən əməkhaqlarını ala bilməmələridir.
Bu barədə Baku TV-nin videomaterialında deyilir.
Paytaxt Tbilisi şəhərində yanvardan şirkətdə fəaliyyətə başlayan işçilər yalnız bir dəfə ödəniş aldıqlarını, bir qismi isə ümumiyyətlə əməkhaqqı almadıqlarını deyir.
Şikayətçilərdən biri problemin mahiyyətini belə izah edib: "Yanvarın 10-dan gəldik bura işə. Bizə dedilər ki, fasad işlərini görəcəksiniz. Ayın 15-dən 15-nə pulunuz veriləcək. Fevralın 15-nə qədər aylığımızı vermədilər. Bizə az bir miqdarda avans verdilər. Dedilər ki, işlərinizi bəyənmişik, davam edin. Martda pulumuzu tələb edəndə dedilər ki, bu gün veriləcək, sabah veriləcək. Dünən söhbətə qalxanda dedilər ki, guya pulu direktora veriblər. Yəni bizim başımıza belə oyun açırlar. Ortaya çıxan, məsuliyyət daşıyan yoxdur".
"Arke" şirkətinə məxsus inşaatın qarşısına toplaşaraq etiraz aksiyası keçirənlər arasında əməkhaqlarını ala bilməyən gürcü işçilər də var. İnşaat şirkətinin nümayəndələri işçilərin etirazına cavab olaraq, onların gördükləri işin qarşılığında əməkhaqqının ödənildiyini bildirib.

Акция протеста в Грузии: азербайджанцы заявляют о невыплате заработной платы - ВИДЕО
По словам работников, они начали трудиться на строительном объекте в Тбилиси с января текущего года. Однако заработную плату получили лишь один раз, а некоторые сотрудники вовсе не получили никаких выплат.
Один из участников акции рассказал подробнее о ситуации.
"Мы пришли сюда работать 10 января. Нам сказали, что будем выполнять фасадные работы, а зарплату будут выплачивать с 15-го числа каждого месяца. До 15 февраля нам не выдали зарплату за первый месяц, лишь выплатили небольшую сумму в качестве аванса. Сказали, что довольны нашей работой и попросили продолжать. В марте, когда мы потребовали свои деньги, нас начали кормить завтраками. Вчера же, когда мы подняли этот разговор, заявили, что деньги якобы передали директору. С нами просто вот так играют. Нет никого, кто вышел бы и взял на себя ответственность", - отметил он.
Среди собравшихся у строительного объекта, принадлежащего компании Arke, были и грузинские рабочие, которые также не могут получить свои зарплаты.
В свою очередь представители строительной компании сообщили протестующим, что заработная плата за выполненные работы якобы была выплачена.