Astaranın üç kəndinin sel və daşqınlardan mühafizəsi iki milyona başa gələcək
Median.Az xəbər verir ki, bu barədə İqtisadiyyat.az Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyindən məlumat əldə edib.
Agentliyin tabeliyindəki Tikilməkdə Olan Obyektlərin Müdiriyyəti Siyəkü, Pensər və Şiyəkəran kəndlərində yaşayış evlərinin, həyətyanı və təsərrüfat sahələrinin sel və daşqın sularından mühafizə tədbirləri üzrə hazırlıq işlərini yekunlaşdırıb.
Bununla bağlı elan edilmiş tenderin qalibi olan "Teymur-M" şirkəti sözügedən işlərin icrası üçün 2 milyon 41 min manatın tələb olunduğunu təklif edib.

На противопаводковые работы в трех селах Астаринского района направят свыше 2 млн манатов
Как сообщает Median.Az, об этом iqtisadiyyat.az сообщили в Государственном агентстве водных ресурсов Азербайджана.
Управление строящихся объектов, находящееся в подчинении агентства, завершило подготовительные работы по проекту защиты жилых домов, приусадебных и хозяйственных участков в селах Сияку, Пенсар и Шиякеран от селевых и паводковых вод.
Компания Teymur-M, выигравшая объявленный тендер, представила предложение, согласно которому на выполнение указанных работ потребуется 2 млн 41 тыс. манатов.
В настоящее время предложение проходит этап оценки. Ожидается, что в ближайшие дни будет подписан соответствующий договор.скачать dle 11.3