Pediatr olan məşhur baş həkim qastroenteroloq işləyirmiş - Klinikada ciddi nöqsanlar aşkarlandı - FOTO
31.03.2026 16:50 660
Yasamal rayonu ərazisində yerləşən "Doktor Davud" klinikasında keçirilən yoxlama zamanı ciddi nöqsanlar aşkarlanıb.
"Teleqraf"a istinadla xəbər verir ki, klinikanın direktoru, tanınmış həkim Davud Qüdrətovun ixtisasına uyğun fəaliyyət göstərmədiyi məlum olub.
Belə ki, D.Qüdrətov ixtisasca pediatrdır, bu sahə üzrə sertifikasiyasından keçsə də, klinikaya müraciət edən xəstələrə qastroenteroloji tibbi xidmət göstərib.
Bundan başqa, yoxlama aparılarkən həkim-dermatoloqun fəaliyyətini qiymətləndirmək mümkün olmayıb. Eyni zamanda lisenziyada əksini tapan ixtisas növləri - terapevtik, qastroenteroloji, nevropatoloji, ginekoloji işlər üzrə təqdim olunan davamiyyət sənədlərinə əsasən ixtisaslı mütəxəssisin olmadığı müəyyən edilib.
Səhiyyə Nazirliyi tərəfindən aparılan yoxlama zamanı klinikada kliniki-biokimyəvi laboratoriyanın sahələri sanitar-epidemioloji qaydaların tələblərinə uyğunlaşdırılmadığı üzə çıxıb.
Nazirlik tərəfindən "Doktor Davud" klinikası ilə bağlı protokol tərtib edilərək baxılması üçün məhkəməyə göndərilib, tibb müəssisəsi 6 min manat cərimələnib.скачать dle 11.3

В столичной клинике выявлены серьезные нарушения: директор-педиатр оказывал гастроэнтерологические услуги - ФОТО
31.03.2026 16:50 219
В ходе проверки клиники Doktor Davud, расположенной на территории Ясамальского района Баку, были выявлены серьёзные нарушения.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Teleqraf, директор клиники, известный врач Давуд Гудратов осуществлял деятельность, не соответствующую его специализации.
По образованию и сертификации Гудратов является педиатром, однако он оказывал обращавшимся в клинику пациентом гастроэнтерологические медицинские услуги.
Кроме того, в ходе проверки не удалось оценить деятельность врача-дерматолога. По ряду направлений, указанных в лицензии учреждения - терапия, гастроэнтерология, невропатология, гинекология - согласно представленным документам посещаемости, квалифицированные специалисты фактически отсутствовали.
В ходе проверки, проведённой Министерством здравоохранения Азербайджана, выяснилось, что клинико-биохимическая лаборатория клиники не соответствует требованиям санитарно-эпидемиологических норм.
В отношении клиники Doktor Davud был составлен протокол, который направлен на рассмотрение в суд. Медицинское учреждение оштрафовано на 6 000 манатов.