Nazirlik məşhur klinikada yoxlama keçirdi: Lisenziyası olmadığı üzə çıxdı
"Teleqraf"a istinadən xəbər verir ki, özəl klinikada yoxlama keçirilən zaman lisenziyadankənar (ginekoloji iş, stasionar) və sertifikatsız tibb fəaliyyətinin təşkil olunması aşkar edilib.
Nazirlik İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 215.1 və 215.4-cü maddələrinin tələblərini pozduğu üçün klinika barədə inzibati protokol tərtib edərək Nəsimi Rayon Məhkəməsinə göndərib.
Məhkəmənin qərarına əsasən, "Premium Clinic" 6 000 manat məbləğində cərimələnib.
Qeyd edək ki, "Premium Clinic"in təsisçi direktoru Mübariz Nağıyevdir. Sözügedən klinika oktyabr ayında oraya müalicə üçün yollanan qadının ölümü ilə gündəmə gəlmişdi.скачать dle 11.3

Минздрав выявил нарушения в известной бакинской клинике
Министерство здравоохранения Азербайджана провело внеплановую проверку в частной клинике Premium Clinic в Баку.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Teleqraf, было выявлено, что клиника оказывала медицинские услуги без лицензии, в том числе гинекологические процедуры и стационарное лечение, а также без необходимых сертификатов. Эти действия нарушают требования статей 215.1 и 215.4 Кодекса об административных проступках. В связи с этим был составлен административный протокол, который направили в Насиминский районный суд.
Суд постановил оштрафовать Premium Clinic на 6 000 манатов.
Отметим, что учредителем и директором клиники является Мубариз Нагиев. Ранее, в октябре, клиника привлекла внимание общественности после смерти женщины, обратившейся туда за лечением.скачать dle 11.3