140 min ton neftlə yüklü Türkiyə tankeri DRONLA VURULDU
Türkiyəyə məxsus xam neft daşıyan "Altura" adlı tanker Qara dənizdə, İstanbul boğazının 26 kilometrliyində dron zərbəsinə məruz qalıb.
Bu barədə Median.Az "NTV.com" nəşrinə istinadən xəbər verir.
Məlumata görə, Rusiyadan yola düşən və 140 000 ton neft daşıyan gəmiyə dron zərbəsi nəticəsində tankerin göyərtəsi və mühərrik kabinəsi zərər görüb.
Qara dəniz sahillərində baş verən hadisə zamanı böyük partlayış baş verib. Tankerin körpüsünə ziyan dəydiyi və mühərrik otağına su dolduğu bildirilir.
Tankerin təcili yardım tələbindən sonra hadisə yerində xilasetmə qrupları göndərilib. Gəmiyə təcili müdaxilə davam edir, səlahiyyətlilər tərəfindən hələ ki, bunun hücum olub-olmadığı ilə bağlı rəsmi açıqlama verilməyib.
Gəmi ekipajından yaralanan olmayıb, 27 türk ekipaj üzvünün sağlamlıq vəziyyətlərinin yaxşı olduğu bildirilib.скачать dle 11.3

Турецкий нефтяной танкер был атакован дроном
Как передает Median.Az со ссылкой на NTV.com, танкер, вышедший из России и перевозивший 140 тысяч тонн сырой нефти, подвергся атаке беспилотника в Чёрном море примерно в 15 милях от Босфора.
Во время атаки произошёл сильный взрыв. Повреждены палуба и мостик судна. Сообщается также, что из-за серьёзных повреждений судно стало заполняться водой.
Экипаж, состоящий из 27 граждан Турции, запросил помощь, на место направлены береговая охрана и судно реагирования. О пострадавших не сообщается, состояние членов экипажа оценивается как хорошее.скачать dle 11.3