05.03.2026 17:02 804
Bildirilib ki, son hadisələrlə əlaqədar olaraq, Bakı-Naxçıvan-Bakı marşrutu üzrə 5 mart 2026-cı il tarixinə planlaşdırılan bütün reyslər ləğv olunub.
Azərbaycan vətəndaşları üçün Bakıdan Naxçıvana nəqliyyat əlaqəsinin təmin edilməsi məqsədilə Bakıdan Türkiyənin Iğdır şəhərinə və əks istiqamətdə aviareyslər təyin edilib. Sərnişinlərin Iğdır aeroportundan Naxçıvana və əks istiqamətə daşınması üçün xüsusi avtobuslar təşkil olunub. Avtobus reysləri Naxçıvan avtovağzalı vasitəsilə həyata keçiriləcək.
5 mart 2026-cı il tarixinə Bakı-Iğdır-Bakı marşrutu üzrə planlaşdırılmış uçuş cədvəli (bütün saatlar yerli vaxtla qeyd edilib):
Sərnişinlərdən uçuşdan ən azı bir saat yarım əvvəldən aeroporta gəlmələri və üzərlərində xarici pasport və ya yeni nəsil şəxsiyyət vəsiqələrinin olması xahiş olunur.
AZAL mövcud vəziyyəti diqqətlə izləməyə davam edir və reyslərin təhlükəsizliyinin təmin edilməsi üçün bütün lazımi tədbirləri görür. Sərnişinlər uçuş cədvəlindəki dəyişikliklər barədə operativ şəkildə məlumatlandırılacaqlar.
Qeyd edək ki, İran İslam Respublikasının ərazisindən Naxçıvan Muxtar Respublikasına 5 mart tarixində dron hücumları həyata keçirilib. Hadisə nəticəsində iki nəfər xəsarət alıb.

AZAL будет осуществлять пассажироперевозки в Нахчыван через Ыгдыр (ФОТО)
ЗАО Azerbaijan Airlines (AZAL) будет осуществлять пассажироперевозки из Баку в Нахчыван и в обратном направлении через Ыгдыр.
Об этом Oxu.Az сообщили в AZAL.
Согласно информации, в связи с последними событиями все рейсы, запланированные на сегодня по маршруту Баку - Нахчыван - Баку, отменены.
В целях обеспечения транспортного сообщения из Баку в Нахчыван для граждан Азербайджана назначены авиарейсы из Баку в турецкий город Ыгдыр и в обратном направлении. Для перевозки пассажиров из аэропорта Ыгдыра в Нахчыван и в обратном направлении организованы специальные автобусы. Автобусные рейсы будут осуществляться через Нахчыванский автовокзал.
Планируемое расписание полетов по маршруту Баку - Ыгдыр - Баку на 5 марта 2026 года (все часы указаны по местному времени):
Пассажиров просят прибывать в аэропорт не менее чем за полтора часа до вылета и иметь при себе загранпаспорт или удостоверение личности нового поколения.