Nikah dövründə alınan mənzil boşanmadan sonra mübahisə mövzusu oldu - Video
Vətəndaş Rəşad Mikayılov Baku TV-yə müraciət edərək iddia edib ki, Günel Məmmədli ilə nikahda olduqları dövrdə çoxmərtəbəli binadan mənzil alıb və həmin evi təmir etdiriblər. Lakin boşanmadan sonra təmirə çəkilən xərclərin düzgün qiymətləndirilmədiyini və ondan daha artıq məbləğ tələb olunduğunu bildirib.
Şikayətçi Rəşad Mikayılov məsələni belə izah edib:
"2023-cü ilin avqust ayında MTK ilə daxili müqavilə əsasında mənzil aldım. İlkin ödəniş 15 min manat idi. Razılaşdıq ki, əvvəlcədən 5 min manat ödəyim, evi təmir etdirim. Mənzilə köçəndən sonra isə qalan 10 min manatı verim və daha sonra aylıq ödənişləri davam etdirim. Ailə problemləri yaranandan sonra qarşı tərəf həm mənzilin təmir xərclərini, həm də ev üçün etdiyim ödənişləri - ilkin və aylıq ödənişləri mənim üzərimə qoydu. Təxminən 25 min manat mənzilin daxili kredit ödənişləri idi, ilkin ödəniş də daxil olmaqla".
Şikayətçinin keçmiş həyat yoldaşı Günel Məmmədli isə məsələ ilə bağlı bunları deyib:
"Rəşad Mikayılova çatdırın ki, bundan sonra bu cür mövzularla məni narahat edərsə, hüquq-mühafizə orqanlarına müraciət edəcəyəm".

Супруги приобрели квартиру, но после развода не смогли поделить деньги - ВИДЕО
Гражданин Рашад Микаилов заявил в эфире Baku TV, что во время брака с Гюнель Мамедли они приобрели квартиру в многоэтажном жилом доме и сделали в ней ремонт.
Однако после развода, по его словам, ремонтные расходы были оценены неправильно, и теперь у него требуют выплатить большую сумму.
"В августе 2023 года я приобрел квартиру у жилищно-строительного кооператива по внутреннему договору. Первоначальный взнос составлял 15 000 манатов. Мы договорились, что я заранее выплачу 5 000 манатов, сделаю ремонт в квартире, а после переезда передам оставшиеся 10 000 манатов. Затем я должен был осуществлять ежемесячные выплаты. После возникновения семейных проблем противоположная сторона возложила на меня как расходы на ремонт, так и все выплаченные мною средства - первоначальный взнос и ежемесячные платежи. В общей сложности речь идет примерно о 25 000 манатов выплат по внутреннему кредиту вместе с первоначальным взносом", - сказал мужчина.
Бывшая супруга заявителя - Гюнель Мамедли - прокомментировала ситуацию следующим образом: "Передайте Рашаду Микаилову, что если он еще раз побеспокоит меня подобными вопросами, я обращусь в правоохранительные органы".