Leyla Əliyeva Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı Şahin Allahyarovun ailəsini ziyarət edib - Video
Fevralın 24-də Leyla Əliyeva Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı, Dövlət Sərhəd Xidmətinin şəhid baş giziri Şahin Allahyarovun ailəsini ziyarət edib.
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, əvvəlcə Leyla Əliyeva şəhidin xatirə guşəsi ilə tanış olub.
Daha sonra şəhidin anası Nərgiz Allahyarova ilə söhbət edib, onun oğlu haqqında xatirələrini dinləyib, şəhidin həyatının müxtəlif dövrlərini əks etdirən şəkillərinə baxıb, Vətən müharibəsi dövründə ailə üzvlərinə göndərdiyi videoçarxı izləyib. N.Allahyarova şəhid ailələrinə göstərilən diqqət və qayğıdan məmnunluq ifadə edib, dövlətimizin başçısına və ailə üzvlərinə minnətdarlığını bildirib, ölkəmizə sülh, əmin-amanlıq arzulayıb.
Leyla Əliyeva şəhidin ailə üzvlərinə hədiyyələr təqdim edib, onlarla şəkil çəkdirib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Ordusunun baş giziri Şahin Allahyarov 2020-ci ildə 44 günlük Vətən müharibəsində Füzulinin, Cəbrayılın və Şuşanın azadlığı uğrunda gedən döyüşlərdə savaşıb. Noyabrın 1-də Şuşa uğrunda döyüşlər zamanı şəhid olub. Quba rayonunda dəfn edilib.
Döyüşlər zamanı göstərdiyi igidliyə görə Prezident İlham Əliyevin Sərəncamına əsasən Şahin Allahyarov ölümündən sonra "Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı" adı ilə təltif olunub.

Лейла Алиева посетила семью Героя Отечественной войны Шахина Аллахъярова - Видео
24 февраля Лейла Алиева навестила семью Героя Отечественной войны, старшего прапорщика Государственной пограничной службы шехида Шахина Аллахъярова.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, сначала Лейла Алиева ознакомилась с уголком памяти шехида.
Затем побеседовала с матерью шехида Наргиз Аллахъяровой, выслушала ее воспоминания о сыне, посмотрела фотографии, отражающие различные периоды его жизни, а также видеоролик, который он отправил членам семьи во время Отечественной войны.
Н.Аллахъярова выразила удовлетворение вниманием и заботой, оказываемыми семьям шехидов, поблагодарила главу нашего государства и членов его семьи, пожелала нашей стране мира и процветания.
Лейла Алиева преподнесла членам семьи шехида подарки и сфотографировалась с ними.
Отметим, что старший прапорщик азербайджанской армии Шахин Аллахъяров участвовал в 2020 году в 44-дневной Отечественной войне, сражался в боях за освобождение Физули, Джебраила и города Шуша. 1 ноября он стал шехидом в боях за Шушу. Похоронен в Губинском районе.
Согласно распоряжению Президента Ильхама Алиева, за проявленное в боях мужество Шахину Аллахъярову посмертно было присвоено звание "Герой Отечественной войны".