Təqaüdə göndərilən 43 yaşlı generala yeni VƏZİFƏ VERİLDİ
Bu yaxınlarda təqaüdə göndərilən 43 yaşlı general-leytenant Babək Qurbanov yenidən yüksək vəzifəyə gətirilib.
"Qafqazinfo"ya istinadla xəbər verir ki, o, Dövlət Sərhəd Xidmətinin rəisi, general-polkovnik Elçin Quliyevin köməkçisi təyin edilib.
Son olaraq DSX Mərkəzi Aparatının rəisi vəzifəsində çalışan B.Qurbanov səhhəti ilə bağlı hərbi xidmətdən ayrılıb. General bundan sonra fəaliyyətini mülki işçi kimi davam etdirəcək.
Qeyd edək ki, B.Qurbanov İkinci Qarabağ Müharibəsi zamanı şücaəti ilə seçilib. Müharibədən sonra ona "Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı" fəxri adı, sonradan general-mayor, bir neçə il sonra isə general-leytenant ali hərbi rütbəsi verilib.скачать dle 11.3

Отправленный на пенсию 43-летний генерал назначен на новую должность
Недавно отправленный на пенсию 43-летний генерал-лейтенант Бабек Гурбанов вновь получил высокую должность.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Qafqazinfo, он назначен помощником начальника Государственной пограничной службы (ГПС), генерал-полковника Эльчина Гулиева.
Бабек Гурбанов, ранее занимавший пост начальника Центрального аппарата ГПС, покинул военную службу по состоянию здоровья. Отныне он продолжит свою деятельность в качестве гражданского служащего.
Отметим, что Бабек Гурбанов отличился храбростью во время второй Карабахской войны. После войны ему было присвоено почетное звание "Герой Отечественной войны", позже - высшее воинское звание генерал-майора, а еще через несколько лет - генерал-лейтенанта.скачать dle 11.3