İki rayonda canavarlar kəndlərə hücum edib
Son günlər vəhşi heyvanlar əsasən Lənkəran rayonunun Zövlə, Masallı rayonunun Mollon və Mahmudavar kəndlərində təsərrüfatlara hücum edib.
Kənd sakinlərinin sözlərinə görə, vəziyyət ciddi narahatlıq doğurur. Valideynlər övladlarını məktəbə göndərməkdən ehtiyat edir. Əhali öz təhlükəsizliyini təmin etmək üçün məcbur qalaraq balta, yaba və dəryaz kimi alətlərdən istifadə etməklə canavarları yaşayış məntəqələrindən uzaqlaşdırmağa çalışırlar.
Yırtıcıların hücumları nəticəsində vətəndaşlara ciddi maddi ziyan dəydiyi bildirilir.
Sakinlər aidiyyəti qurumlara müraciət edərək canavarların kəndlərdən uzaqlaşdırılması və təhlükəsizlik tədbirlərinin gücləndirilməsi üçün təxirəsalınmaz addımlar atılmasını xahiş edirlər.скачать dle 11.3

Нашествие волков на юге Азербайджана: сельчане вооружаются топорами и вилами
В последние дни соответствующие инциденты произошли в хозяйствах в лянкяранском селе Зёвле и масаллинских селах Моллон и Махмудавар.
По словам сельчан, ситуация вызывает серьезное беспокойство. Родители опасаются отправлять детей в школу. Местные жители вынуждены использовать топоры, вилы и косы, чтобы отгонять хищников от населенных пунктов и обеспечивать свою безопасность.
Сообщается, что в результате нападений волков гражданам нанесен серьезный материальный ущерб.
Сельчане обращаются к соответствующим органам с просьбой принять безотлагательные меры по решению данной проблемы.скачать dle 11.3