İlhamə Quliyevanın bacısı qızı həbsdən buraxıldı - FOTO
Xalq artisti İlhamə Quliyevanın 10 gün əvvəl dələduzluq ittihamı ilə həbs edilmiş bacısı qızı Nigar Həsənova sərbəst buraxılıb.
"Qafqazinfo"ya istinadla xəbər verir ki, Bakı Apellyasiya Məhkəməsi belə qərar çıxarıb.
Nigarın vəkili İlqar Rüstəmov açıqlamasında deyib ki, həbs qərarından verdiyi apellyasiya şikayəti təmin edilib.
Hakim Faiq Qəniyev Xətai Rayon Məhkəməsinin həbs qərarının qüvvəyə minməsini əsas görməyib. Nigar Həsənova məhkəmə zalından azadlığa buraxılıb.
Vəkil əlavə edib ki, bu iş yalnız borc və sələmlə bağlıdır, ortada böyük cinayət yoxdur. Hakim də indiki qərarı qəbul etməzdən əvvəl müdafiə tərəfi ilə eyni nəticəyə gəlib.
Qeyd edək ki, cinayət işi üzrə 18 nəfər zərərçəkmiş qismində tanınıb. İddia olunur ki, zərərçəkmişlərə məxsus, çoxu qızıl-zinət əşyaları olmaqla 810 min 337 manat ziyan dəyib.

Племянница Ильхамы Гулиевой освобождена из-под стражи - ФОТО
Адвокат подсудимой Ильгар Рустамов сообщил, что апелляционная жалоба на решение об аресте была удовлетворена.
Судья Фаиг Ганиев не увидел оснований для вступления в силу решения об аресте, вынесенного Хатаинским районным судом. Н.Гасанова была освобождена прямо из зала суда.
Защитник добавил, что данное дело связано исключительно с долговыми обязательствами и ростовщичеством, и речь не идет о тяжком преступлении. Судья также пришел к тем же выводам, что и сторона защиты, прежде чем вынести свое решение.
Отметим, что по уголовному делу в качестве потерпевших признаны 18 человек. Утверждается, что им был нанесен ущерб на общую сумму 810 337 манатов, большую часть которого составляют золотые украшения.