Sevgilisindən bir milyona yaxın pul tələb edən tiktokerlə bağlı QƏRAR
Bir neçə gün əvvəl sevgilisini şantaj etmə ittihamı ilə həbs edilən tiktoker Aybəniz Xəlilova ev dustaqlığına buraxılıb.
Bu barədə "Qafqazinfo"ya onun vəkili Salman Qasımov məlumat verib.
Vəkil deyib ki, Suraxanı Rayon Məhkəməsinin 4 aylıq həbs qətimkan tədbiri qərarından verdikləri şikayət təmin edilib.
Bakı Apellyasiya Məhkəməsi müvəkkili barəsində seçilmiş 4 aylıq həbsi ev dustaqlığı ilə əvəz edib.
"Bəniz" kimi tanınan tiktoker məhkəmə zalından sərbəst buraxılıb.
Qeyd edək ki, "Bəniz" sevgi münasibətində olduğu Xalid Kərimovun şikayəti ilə cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib.
İttihama görə, xanım tiktoker Xalidi müxtəlif foto və videoları ilə şantaj edərək ondan 836 min manat tələb edib.
Ona qarşı Cinayət Məcəlləsinin 182-ci (hədə-qorxu ilə tələb etmə) maddəsinin iki bəndi ilə ittiham elan edilib. Suraxanı Rayon Məhkəməsi onun barəsində həbs qətimkan tədbiri seçmişdi.скачать dle 11.3

Суд вынес решение в отношении тиктокерши, требовавшей около миллиона от своего возлюбленного
Тиктокерша Айбениз Халилова, арестованная несколько дней назад по обвинению в шантаже своего возлюбленного, переведена под домашний арест.
Об этом Qafqazinfo сообщил её адвокат Салман Гасымов.
Он отметил, что жалоба на решение Сураханского районного суда о четырёхмесячном аресте была удовлетворена.
Бакинский апелляционный суд заменил четырёхмесячный арест его подзащитной на домашний.
Тиктокерша, известная как Bəniz, была освобождена из зала суда.
Отметим, что она была привлечена к уголовной ответственности по жалобе Халида Керимова, с которым женщина состояла в любовных отношениях.
Согласно обвинению, тиктокерша шантажировала Халида различными фото и видео, требуя от него 836 000 манатов.
Ей предъявлено обвинение по двум пунктам статьи 182 (вымогательство) Уголовного кодекса Азербайджана. Сураханский районный суд избрал в её отношении меру пресечения в виде ареста.скачать dle 11.3