Bakıda "İdrak" liseyində güllələnən müəllimin son durumu açıqlandı
Kliniki Tibbi Mərkəzdən Oxu.Az-a verilən açıqlamada bildirilir ki, 1997-ci il təvəllüdlü şəxsin (qadın cinsli) Kliniki Tibbi Mərkəzin Neyrocərrahiyyə şöbəsində müalicəsi davam etdirilir. Hazırda pasiyentin vəziyyəti stabil qiymətləndirilir.
Xatırladaq ki, hadisə fevralın 6-da Bakının Binəqədi rayonu ərazisində "İdrak" liseyində baş verib. Liseydə təhsil alan 10-cu sinif şagirdi Ə.Ş. riyaziyyat müəllimi Şəhla Kamilovanı odlu silahdan atəş açaraq güllələyib.
Ş.Kamilova Kliniki Tibbi Mərkəzə çatdırılıb və əməliyyat olunub.
Faktla bağlı Binəqədi Rayon Prokurorluğunda cinayət işi başlanılıb. Polis əməkdaşlarının keçirdikləri tədbirlərlə hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən Ə.Ş. saxlanılıb. Binəqədi Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə onun barəsində 4 ay həbs qətimkan tədbiri seçilib.

Стало известно о состоянии раненой учительницы математики
Стало известно о состоянии учительницы математики Шахлы Кямиловой, подвергшейся вооруженному нападению со стороны ученика 10-го класса в бакинском лицее İdrak.
Как заявили Oxu.Az в Клиническом медицинском центре (КМЦ), лечение женщины 1997 года рождения продолжается в отделении нейрохирургии КМЦ.
В настоящее время состояние пациентки оценивается как стабильное.
Напомним, что 6 февраля в бакинском лицее İdrak произошёл вооружённый инцидент. Ученик 10-го класса Э.Ш. выстрелил в учительницу Шахлу Кямилову (1997 г. р.). Она была госпитализирована в КМЦ и прооперирована.
По данному факту Бинагадинской районной прокуратурой возбуждено уголовное дело. В результате мероприятий, проведённых сотрудниками полиции, подозреваемый Э.Ш. был задержан. Решением Бинагадинского районного суда в его отношении избрана мера пресечения в виде ареста сроком на 4 месяца.скачать dle 11.3