Paşinyan: "Ermənistan və Azərbaycan münaqişə dövrünü geridə qoyublar"
"Ermənistanla Azərbaycan arasındakı bu prosesi təsəvvür etmək mümkünsüz idi. Buna baxmayaraq, biz inanılmaz bir nailiyyət əldə etdik. Bu səbəbdən 2025-ci ildə sülh bərqərar oldu. İndi isə baş verənlər yenə də inanılmaz görünür".
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, bunu Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan "Zayed İnsan Qardaşlığı Mükafatı"nın təqdimolunma mərasimində bildirib.
"Sülh və bu mükafatın verilməsi nəinki onun qeyd edilməsidir, bu, həmçinin onun təsdiqidir ki, Ermənistan və Azərbaycan münaqişə dövrünü geridə qoyublar", - deyə o vurğulayıb.скачать dle 11.3

Пашинян: Страница противостояния между Арменией и Азербайджаном перевернута
Такой процесс между Арменией и Азербайджаном невозможно было представить. Несмотря на это, мы достигли невероятного успеха. Поэтому мир был установлен в 2025 году. И то, что происходит сейчас, до сих пор кажется невероятным.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал премьер-министр Армении Никол Пашинян на церемонии вручения "Премии Зайеда за человеческое братство".
"Мир и вручение этой премии - это церемония не только о праздновании установления мира, это подтверждение того, что страница противостояния между Арменией и Азербайджаном перевернута", - подчеркнул он.скачать dle 11.3