İcra başçısı işdən çıxarılan Qaradağda yeni təyinatlar
Oxu.Az-ın məlumatına görə, Sənədlərlə və vətəndaşların müraciətləri ilə iş şöbəsinin məsləhətçisi olmuş Rövşən Pənahlı tutduğu vəzifədən azad edilib. O, icra hakimiyyətinin Uşaq hüquqlarının müdafiəsi üzrə komissiyanın məsləhətçi-psixoloqu vəzifəsinə təyin edilib.
Əvvəllər İnformasiya təminatı və təhlil sektorunun müdiri Şamama Ağamuradova isə vəzifəsindən azad edilərək, Sənədlərlə və vətəndaşların müraciətləri ilə iş sektorunun müdiri təyin olunub.
Bundan başqa icra hakimiyyətinin İctimai-siyasi və humanitar məsələlər şöbəsi ləğv edilib və bu şöbənin Baş məsləhətçisi Səmayə Şıxəliyeva isə yeni işlə təmin edilməyib.
Məlumatda bildirilir ki, icra hakimiyyətində yeni yaradılan Müharibə iştirakçıları və şəhid ailələri ilə işin təşkili sektorunda işçilərin sayı artırılıb və daha bir təyinat olub. Belə ki, icra hakimiyyətinin İctimai-siyasi və humanitar məsələlər şöbəsində Baş məsləhətçi işləyən Abbas Hüseynov vəzifəsindən azad edilərək Müharibə iştirakçıları və şəhid ailələri ilə işin təşkili sektorunda məsləhətçi vəzifəsində təyin olunub.
Qeyd edək ki, ötən həftə dövlət başçısının müvafiq sərəncamı ilə Süleyman Surxay oğlu Mikayılov Bakı şəhəri Qaradağ Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı vəzifəsindən azad edilib.
Bir gün sonra isə icra hakimiyyətinin Hüquq, İctimai-siyasi və humanitar məsələlər və Sosial-iqtisadi inkişafın təhlili və proqnozlaşdırılması şöbələri ləğv edilib.
Müvafiq olaraq, həmin şöbələrin müdirləri - Kamran Abdullayev, Munis Bayramov və Şikar Həsənalıyev işlərini itiriblər.скачать dle 11.3

В ИВ Гарадагского района произошли кадровые изменения
Как сообщает Oxu.Az, советник отдела по работе с документами и обращениями граждан Ровшан Панахлы освобождён от занимаемой должности и назначен советником-психологом комиссии по защите прав детей при исполнительной власти.
Руководитель сектора информационно-аналитической поддержки Шамама Агамурадова также была освобождена от должности и назначена заведующей сектором по работе с документами и обращениями граждан.
Кроме того, отдел социально-политических и гуманитарных вопросов был упразднён. Его главный советник Самайя Шихалиева новой должности не получила.
Сообщается также, что в недавно созданном секторе по организации работы с участниками войны и семьями шехидов увеличено число сотрудников. Так, главный советник упразднённого отдела социально-политических и гуманитарных вопросов Аббас Гусейнов освобождён от прежней должности и назначен советником указанного сектора.
Также отметим, что накануне распоряжением главы государства Сулейман Микаилов был освобождён от должности главы ИВ Гарадагского района Баку.
На следующий день были ликвидированы департаменты права, социально-политических и гуманитарных вопросов, а также по анализу и прогнозированию социально-экономического развития. В связи с этим свои посты потеряли Кямран Абдуллаев, Мунис Байрамов и Шикар Гасаналиев.скачать dle 11.3