Sahibkarlara ŞAD XƏBƏR: Yoxlamalar daha bir il olmayacaq
Sahibkarlıq sahəsində aparılan yoxlamaların dayandırılması ilə bağlı müddətin uzadılması təklif edilir.
Məsələ Milli Məclisin İqtisadi siyasət, sənaye və sahibkarlıq komitəsinin bugünkü iclasında müzakirə olunan "Sahibkarlıq sahəsində aparılan yoxlamaların dayandırılması haqqında" Qanuna dəyişiklik layihəsində əksini tapıb.
Belə ki, ölkədə sahibkarlığın inkişafının stimullaşdırılması məqsədilə 2015-ci il noyabrın 1-dən etibarən yoxlamalar 2026-cı il yanvarın 1-dək dayandırılıb. Təklif olunan qanun layihəsi həmin müddətin daha bir il - 2027-ci il yanvarın 1-dək uzadılmasını nəzərdə tutur.

В Азербайджане предлагается продлить мораторий на проверки предпринимателей
Как сообщает Oxu.Az, на сегодняшнем заседании комитета Милли Меджлиса по экономической политике, промышленности и предпринимательству обсуждался законопроект о внесении изменений в закон "О приостановлении проверок в сфере предпринимательства".
Согласно документу, с 1 ноября 2015 года в целях стимулирования развития предпринимательства в стране проверки бизнеса были приостановлены до 1 января 2026 года. Предлагаемый законопроект предусматривает продление этого срока еще на один год - до 1 января 2027 года.скачать dle 11.3