Çanaqqala boğazı bağlandı
-ın İHA-ya istinadən verdiyi xəbərə görə, əlverişsiz hava şəraiti səbəbindən Bozcaada və Gökçeada bölgəsinə bərə xidmətləri ləğv edilib.
Dünən Meteorologiya İdarəsi Çanaqqala üçün fırtına xəbərdarlığı edib, cənub və qərbdən gələn güclü küləyin saatda 50-75 kilometrə, bəzi yerlərdə isə hətta saatda 80-90 kilometrə çatacağını bildirib. Hava şəraiti ilə bağlı saat 12:45-də həm şimal, həm də cənub istiqamətlərindən gəmilərin hərəkətini dayandırmaq qərarı verilib.
Şimali Egey dənizindəki əlverişsiz hava şəraiti səbəbindən Geyikli-Bozcaada bütün səfərlər və Kabatepe-Gökçeada marşrutu üzrə bəzi səfərlər ləğv edilib.скачать dle 11.3

Закрыт пролив Дарданеллы
Как сообщает Median.Az со ссылкой на İHA, из-за неблагоприятных погодных условий отменены паромные рейсы в регионы Бозджаада и Гёкчеада.
Вчера метеорологическая служба предупредила о шторме в Чанаккале, сообщив, что сильный ветер с юга и запада достигнет 50-75 км/ч, а в некоторых местах даже 80-90 км/ч. В связи с погодными условиями в 12:45 было принято решение остановить движение судов как в северном, так и в южном направлениях.
Из-за неблагоприятных погодных условий в северной части Эгейского моря были отменены все рейсы по маршруту Гейикли - Бозджаада и некоторые рейсы по маршруту Кабатепе - Гёкчеада.