Sabiq nazir dövlətə olan iki milyon manatdan artıq borcunu ödəyib - FOTO
Sabiq əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Füzuli Ələkbərova məxsus "Improtex Group"a daxil olan şirkətlərdən biri olan "Improtex Industries" MMC külli miqdarda vergi borcunu ödəyib.
"Teleqraf"a istinadən xəbər verir ki, "Improtex Industries" MMC 2 milyon 223 min manat məbləğində vergi borcunu tam şəkildə dövlət büdcəsinə köçürüb.
Bildirilib ki, şirkətin qanuni təmsilçisi sabiq nazirin qardaşı oğlu Ruslan Ələkbərovdur.
Qeyd edək ki, "Improtex" qrupu 1991-ci ildə yaradılıb. Füzuli Ələkbərovun nazir vəzifəsində çalışdığı dövrdə holdinqə onun həyat yoldaşı İradə Ələkbərova rəhbərlik edib.
Hazırda şirkətlər qrupuna "Improtex Trucks & Buses", "Improtex Industries", "Improtex Motors" və "Imagro" kimi törəmə şirkətlər daxildir.скачать dle 11.3

Бывший министр погасил долг перед государством в размере более 2 000 000 манатов - ФОТО
ООО Improtex Industries, которое входит в состав группы компаний Improtex Group, принадлежащей бывшему министру труда и социальной защиты населения Физули Алекберову, погасило крупную налоговую задолженность.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Teleqraf, ООО Improtex Industries перечислило в государственный бюджет в полном объёме свою налоговую задолженность в размере 2 млн 223 тыс. манатов.
Законным представителем компании является племянник экс-министра Руслан Алекберов.
Отметим, что группа компаний Improtex была основана в 1991 году. В бытность Ф.Алекберова министром холдинг возглавляла его жена Ирада Алекберова.