Ağstafada ayrı-ayrı vaxtlarda beş üzvü ölən ailənin evi yanıb
APA-ya istinadən xəbər verir ki, hadisə rayonun Qırılı kəndində Sahil İsmayılova məxsus evdə qeydə alınıb.
Hadisə yerinə FHN-nin yanğınsöndürənləri cəlb edilib. Alov söndürülüb, evin qalan hissəsi yanğından mühafizə olunub.
Faktla bağlı rayon Polis İdarəsinin və prokurorluğun əməkdaşları əraziyə baxış kecirib. Hazırda yanğının səbəbləri araşdırılır.
Qeyd edək ki, İsmayılovlar ailəsinin 5 üzvü bir ildə müxtəlif vaxtlarda bədbəxt hadisələr nəticəsində ölüb. 2024-cü ilin avqust ayında 2 yaşlı Gülxar İsmayılzadə, daha sonra onun nənəsi və babası, ardınca ailənin digər azyaşlı övladı ölüblər. Ötən il iyulun 8-də isə ailənin gəlini Şəfayət İsmayılova evin pəncərəsinin şüşəsini silərkən nərdivandan yıxılaraq həyatını itirib.скачать dle 11.3

В Агстафинском районе сгорел дом семьи, пятеро членов которой погибли в течение 12 месяцев
Как сообщает АПА, на место происшествия были направлены сотрудники МЧС. Возгорание было потушено, остальная часть дома защищена от огня.
Сотрудники районного отдела полиции и прокуратуры осмотрели территорию в связи со случившимся. В настоящее время выясняются причины пожара.
Отметим, что 5 членов семьи Исмайыловых погибли в результате несчастных случаев в разное время в течение 12 месяцев. В августе 2024 года погибла 2-летняя Гюльхар Исмайылзаде, затем ее бабушка и дедушка, после них другой несовершеннолетний ребенок семьи. 8 июля 2025 года невестка семьи Шафаят Исмайылова погибла, упав с лестницы во время мытья окон.скачать dle 11.3