Venesuela əməliyyatından sonra Trampdan İLK AÇIQLAMALAR
ABŞ Prezidenti Donald Tramp Venesueladakı əməliyyatı Florida ştatının Vest Palm Biç yaxınlığındakı Mar-a-Laqo iqamətgahından izlədiyini bildirib.
Bu barədə o, "Fox News"a danışıb.
Dövlət başçısının sözlərinə görə, ABŞ ordusu Venesuela əməliyyatında heç bir itki verməyib.
Tramp qeyd edib ki, ABŞ 2-4 gün əvvəl Maduronu ələ keçirməyi planlaşdırıb. Lakin daha öncə o, Maduro ilə danışaraq onu könüllü təslim olmağa çağırıb.
ABŞ prezidenti vurğulayıb ki, hazırda Ağ Ev Venesuelanın siyasi perspektivləri ilə bağlı qərarlar qəbul edir. Vaşinqton Venesuelanın neft sektorunda ciddi şəkildə iştirak edəcək.
Tramp bildirib ki, Maduronun həbsi Çinlə ABŞ arasında heç bir problem yaratmayacaq.
Onun sözlərinə görə, hazırda Maduro və həyat yoldaşı helikopterdən endirilib və gəmi ilə Nyu-Yorka aparılır.скачать dle 11.3

Трамп следил за операцией в Венесуэле из своей резиденции Мар-а-Лаго
Президент США Дональд Трамп заявил, что следил за операцией в Венесуэле из своей резиденции Мар-а-Лаго в окрестностях Уэст-Палм-Бич в штате Флорида.
Коснувшись соответствующего вопроса в эфире телеканала Fox News, он сообщил, что "следил [за операцией] из комнаты" в Мар-а-Лаго.
"У нас была комната, и мы следили, следили за каждым аспектом [операции]. Нас окружало множество людей, в том числе генералов, они знали обо всем происходившем. Это была очень сложная, крайне сложная [операция]", - отметил глава американской администрации.скачать dle 11.3