Azərbaycanın müdafiə naziri Liviya tərəfinə başsağlığı verib
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Liviya Dövlətinin Baş naziri - müdafiə naziri cənab Abdülhəmid Dibeybəyə başsağlığı verib.
Başsağlığında deyilir: "Türkiyə Respublikasından rəsmi səfərdən qayıdan 9H-DFJ bort nömrəli "Falkon 50" tipli təyyarənin qəzaya uğraması nəticəsində şəxsən tanıdığım Liviya Dövləti Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargah rəisi ordu generalı Məhəmməd Əli Əhməd Əl Haddadın və digər heyətin həlak olması xəbəri məni dərindən kədərləndirdi.
Faciəli qəza zamanı bütün həlak olanların yaxınlarının və əzizlərinin kədərinə şərik olduğumuzu bildirir, Allahdan səbir diləyirik.

Министр обороны Азербайджана выразил соболезнования ливийской стороне
"Глубоко опечален вестью о крушении самолета Falcon 50 с бортовым номером 9H-DFJ, возвращавшегося после официального визита в Турецкую Республику, в результате которого погиб начальник Генерального штаба Вооруженных сил Государства Ливия генерал армии Мухаммад Али Ахмад аль-Хаддад, которого я знал лично, и другие члены экипажа.
Выражаю глубокие соболезнования родным и близким всех погибших в этом трагическом происшествии, разделяю их скорбь и желаю им терпения. Да упокоит Всевышний души погибших".