Vaqif Xaçatryan xəstəxanaya yerləşdirildi
APA-ya istinadən xəbər verir ki, 1955-ci il təvəllüdlü (70 yaşlı), hazırda məhkum olan Vaqif Xaçatryanın səhhətində 2025-ci il dekabrın 22-də pisləşmə müşahidə edilib, təngnəfəslik və ürək nahiyəsində ağrıları yaranıb.
Ədliyyə Nazirliyinin Tibb baş idarəsinin tibb-sanitariya hissəsinin həkimi tərəfindən ilk həkim yardımı göstərilib və təcili olaraq ambulansla Ədliyyə Nazirliyinin Müalicə müəssisəsinə təxliyə edilib. Orada intensiv müalicə və reanimasiya tədbirlər görülüb, lakin vəziyyətində nəzərəçarpan müsbət dinamika müşahidə edilmədiyindən yüksək ixtisaslı tibbi yardım məqsədilə müvafiq dövlət tibb müəssisəsinə təxliyə edilib.
Hazırda vəziyyəti ağır qiymətləndirilir və intensiv müalicə tədbirləri davam etdirilir.скачать dle 11.3

Находящийся под арестом в Азербайджане Вагиф Хачатурян госпитализирован
Как сообщили в Министерстве юстиции в ответ на запрос АПА, у осуждённого Хачатуряна (1955 г.р.) 22 декабря 2025 года ухудшилось самочувствие, появились одышка и боли в области сердца.
Первую медицинскую помощь ему оказал врач медицинско-санитарной части Главного управления медицины Министерства юстиции, после чего он был экстренно доставлен в лечебное учреждение ведомства. Там проводились интенсивная терапия и реанимационные мероприятия, но так как заметного положительного сдвига в его состоянии не наблюдалось, для оказания высококвалифицированной медицинской помощи он был переведен в соответствующее государственное медицинское учреждение.