Nikol Paşinyan: "Ermənilər və azərbaycanlılar arasında dialoq ritorikanı dəyişdirməyə yönəlib"
Ermənistan mediasına istinadla xəbər verir ki, bunu Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan noyabrın 27-də jurnalistlərlə söhbəti zamanı bildirib.
Erməni baş nazirin fikrincə, ekspertlərin iki görüşü 37 illik münaqişənin bütün problemlərini həll edə bilməz, dəyişikliklərin baş verməsi üçün proses olmalıdır.
"Dialoqun olmaması nəticəsində Ermənistan sakinləri elə düşünürlər ki, Azərbaycanın müəyyən dairələrinin ritorikasında heç nə dəyişməyib, azərbaycanlılar isə hesab edirlər ki, Ermənistanın müəyyən dairələrinin ritorikasında heç nə dəyişməyib", - deyə Paşinyan vurğulayıb.скачать dle 11.3

Пашинян: Диалог между армянами и азербайджанцами нацелен на изменение риторики
Как передает Median.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом в беседе с журналистами 27 ноября заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
По его оценке, две встречи экспертов не могут решить все проблемы. Он добавил, что должен быть процесс, чтобы произошли изменения.
"Отсутствие диалога приводит к тому, что жители Армении видят, что в риторике определенных кругов Азербайджана ничего не меняется, а азербайджанцы видят, что, по их оценке, в риторике определенных кругов Армении также ничего не меняется", - отметил Пашинян.скачать dle 11.3