Akademik Tofiq İsmayılovun oğluna və digərlərinə HÖKM OXUNDU
Xüsusilə külli miqdarda dələduzluq etməkdə təqsirləndirilən Mirheydər İsmayılov və onunla birgə ittiham olunan digər şəxslərin məhkəmə prosesi keçirilib.
APA-ya istinadən xəbər verir ki, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində hakim Vüqar Quliyevin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Hökmə əsasən, təqsirləndirilən Mirheydər İsmayılova 8 il, Murad Həziyevə 10 il 6 ay cəza, Emil Rəsulov, Samir İbrahimov, Zamiq Əbdürrəhmanov, Murad Həziyevə bir il sınaq müddəti olmaqla şərti cəza verilib.
Səbinə İsmayılovaya cəza təyin edilməyib.
Təqsirləndirilən şəxslər bir milyon manata yaxın vəsaiti dələduzluqla ələ keçirməkdə təqsirli biliniblər.
Qeyd edək ki, təqsirləndirilən şəxslər Cinayət Məcəlləsinin 178.4-cü (dələduzluq - xüsusilə külli-miqdarda törədildikdə) maddəsi ilə ittiham ediliblər.
Mirheydər İsmayılov Azərbaycanın 1-ci dövlət katibi, mərhum akademik Tofiq İsmayılovun oğludur.скачать dle 11.3

Зачитан приговор сыну академика Тофига Исмайылова и другим лицам
Завершился судебный процесс в отношении Миргейдара Исмайылова и других лиц, обвиняемых в мошенничестве в особо крупном размере.
Как сообщает AПA, приговор был зачитан в Бакинском суде по тяжким преступлениям под председательством судьи Вугара Гулиева.
Обвиняемый Миргейдар Исмайылов приговорён к 8 годам лишения свободы, Мурад Газиев - к 10.5, а Эмиль Расулов, Самир Ибрагимов, Замиг Абдуррахманов, Мурад Хазиев - к условному наказанию на 1 год с испытательным сроком. Сабине Исмайыловой наказание не было назначено.
Обвиняемые признаны виновными в присвоении около 1 миллиона манатов путём мошенничества. Обвинения были выдвинуты по статье 178.4 (мошенничество, совершённое в особо крупном размере) Уголовного кодекса.
Отметим, что Миргейдар Исмайылов - сын первого государственного секретаря Азербайджана, покойного академика Тофига Исмайылова.скачать dle 11.3