Heyvan bazarlarında nəzarət tədbirləri davam etdirilir - Video
Respublikanın müxtəlif bölgələrində fəaliyyət göstərən heyvan bazarlarında yenidənqurma işləri intensiv şəkildə davam etdirilir.
Bildirilib ki, epizootoloji stabilliyin qorunması məqsədilə bazar rəhbərlikləri işlərini AQTA Kollegiyasının Qərarı ilə təsdiq edilmiş "Heyvan bazarlarına dair baytarlıq-sanitariya norma və qaydaları"na uyğun olaraq həyata keçirirlər.
Bu istiqamətdə Abşeron rayonunun Məmmədli kəndində fəaliyyət göstərən heyvan bazarına baxış keçirilib, sahibkara nümunəvi eskiz layihə təqdim olunub və sanitar-gigiyenik şəraitin yaxşılaşdırılması ilə bağlı müvafiq tapşırıqlar verilib. Artıq bazar rəhbərliyi layihəyə uyğun şəkildə yenidənqurma işlərinə başlayıb.
Agentliyin regional bölmələri tərəfindən prosesə nəzarət olunur və işlərin sürətləndirilməsi məqsədilə sahibkarlara metodiki dəstək göstərilir. Qeyd edək ki, yenidənqurma işləri tam başa çatdıqdan sonra bazarın açılması məsələsinə baxılacaq.
Məmmədli kəndində fəaliyyət göstərən heyvan bazarında görülən işlərə dair görüntüləri təqdim edirik:скачать dle 11.3

На скотных рынках продолжаются контрольные мероприятия - Видео
Реконструкционные работы на скотных рынках, действующих в различных регионах республики, интенсивно продолжаются.
Отмечается, что для сохранения эпизоотологической стабильности руководители рынков осуществляют свою деятельность в соответствии с "Ветеринарно-санитарными нормами и правилами для скотных рынков", утвержденными решением коллегии АПБА.
В связи с этим была проведена проверка скотного рынка, действующего в селе Мамедли Абшеронского района, владельцу был представлен образцовый эскизный проект и даны соответствующие поручения по улучшению санитарно-гигиенических условий. Руководство рынка уже приступило к работам по реконструкции в соответствии с проектом.
Региональные отделения агентства осуществляют контроль над процессом и оказывают методическую поддержку предпринимателям с целью ускорения работ. Отметим, что вопрос об открытии рынка будет рассмотрен после полного завершения реконструкции.скачать dle 11.3