15.11.2025 14:21 777
Kolumbiya Müdafiə Nazirliyindən adı çəkilməyən mənbə agentliyə bildirib ki, doqquz üsyançı (narkotik alveri ilə məşğul olan qruplaşma - red.) həlak olub. O, həlak olanların dəqiq hansı qruplaşmaya aid olduğunu açıqlamayıb.
Agentliyin məlumatına görə, hərbi əməliyyat Kolumbiya Prezidenti Qustavo Petronun Arakua departamentində narkotacirlərə qarşı mübarizəsi çərçivəsində həyata keçirilib.
Agentlik xatırladır ki, bu həftə Kolumbiya hərbçiləri Amazon regionunda hava zərbələri endiriblər. Nəticədə Kolumbiya İnqilabçı Silahlı Qüvvələrindən (FARK) ayrılan dissident qruplaşmasının 19 üzvü həlak olub.скачать dle 11.3

15.11.2025 14:21 639
"9 повстанцев (группировки, промышляющей наркоторговлей - ред.) погибли", - рассказал агентству неназванный источник из минобороны Колумбии. Военный чиновник не уточнил, к какой именно группировке принадлежали погибшие.
Операция военных, по данным агентства, проводилась в рамках борьбы президента страны Густаво Петро с наркоторговцами в департаменте Араука.
Издание напоминает: на этой неделе военные Колумбии нанесли авиационные удары в регионе Амазонки. В результате погибли 19 членов диссидентской группировки, отколовшейся от Революционных вооруженных сил Колумбии (FARC).скачать dle 11.3