İslam Rzayevlə Musa Şəkiliyev şərik imişlər - Biznesləri ÜZƏ ÇIXDI
Ötən həftə Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti (DTX) tərəfindən saxlanılan İslam Rzayevlə iyunun 20-də həbs edilən Qax rayonunun sabiq icra başçısı Musa Şəkiliyevin biznes əlaqələri üzə çıxıb.
Metbuat.az-a istinadən xəbər verir ki, İslam Rzayev Balakənə, Musa Şəkiliyev Qaxa rəhbərlik etdiyi dövrdə onların yaxşı münasibəti olub. İki rayon arasında məsafə yaxın olduğu üçün icra başçıları tez-tez görüşüb biznes layihələrini müzakirə edirmişlər.
Məlumatlara görə, bu görüşlərin nəticəsi olaraq ortaya böyük fermer təsərrüfatı çıxıb. İslam Rzayevlə Musa Şəkiliyevin bir neçə qoyun sürüsünə sahib olduğu bildirilir. Şərikli təsərrüfatda 15 min başdan çox xırdabuynuzlu heyvanın olduğu deyilir.
Məlumatlarda o da qeyd edilir ki, icra başçılarına məxsus sürülər yaz-yay aylarında Qaxda, payız-qış mövsümündə isə Balakəndə bəslənilir. Təsərrüfat sahibləri Balakəndən qışlaq, Qaxdan isə yaylaq kimi istifadə edirlər.скачать dle 11.3

Ислам Рзаев и Муса Шекилиев были деловыми партнерами: стали известны подробности совместного бизнеса
Как передает Median.Az со ссылкой на metbuat.az, во время руководства Ислама Рзаева Балакенским районом, а Мусы Шекилиева - Гахским у них сложились хорошие отношения. Благодаря близкому расположению двух регионов главы ИВ часто встречались и обсуждали совместные бизнес-проекты.
Согласно информации, в результате этих контактов было создано крупное фермерское хозяйство. Сообщается, что они владеют несколькими отарами овец. В совместном хозяйстве чиновников содержится более 15 000 голов мелкого рогатого скота.
Также отмечается, что стада, принадлежащие им, летом и весной размещаются на пастбищах в Гахском районе, а осенью и зимой - в Балакенском. Таким образом, Балакен используется как зимнее пастбище, а Гах - как летнее.