Ramiz Mehdiyev, Akif Əlizadə və İsa Həbibbəyli prokurorluqda dindiriliblər
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında (AMEA) yol verilmiş qanun pozuntuları ilə bağlı başlanmış cinayət işləri üzrə dindirilən əsas fiqurların adları məlum olub.
Lent.az-a istinadla xəbər verir ki, AMEA-nın hazırkı və sabiq prezidentləri - İsa Həbibbəyli, Ramiz Mehdiyev və Akif Əlizadə müxtəlif vaxtlarda istintaq orqanı tərəfindən dindirilib.
Xatırladaq ki, həmin cinayət işlərinin istintaqı Baş prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı mübarizə Baş İdarəsi tərəfindən aparılır.
Qeyd edək ki, ötən gün Baş Prokurorluq da AMEA-da baş verən qanunsuzluqlar barədə açıqlama yaymışdı.скачать dle 11.3

Рамиз Мехтиев, Акиф Ализаде и Иса Габиббейли допрошены в прокуратуре
Стали известны имена ключевых фигур, допрошенных по уголовным делам, возбужденным в связи с нарушениями закона в Национальной академии наук Азербайджана (НАНА).
Как сообщает lent.az, нынешний и бывшие президенты НАНА Иса Габиббейли, Рамиз Мехтиев и Акиф Ализаде были допрошены следственным органом в разное время.
Напомним, что расследование этих уголовных дел ведет Главное управление по борьбе с коррупцией при генеральном прокуроре.
Отметим, что вчера Генеральная прокуратура также распространила заявление о нарушениях закона в НАНА.скачать dle 11.3