Prezident Cəbrayılda "Şəfəq" Günəş Elektrik Stansiyasına gedən avtomobil yolunun açılışında iştirak edib - FOTO
28.10.2025 16:12 822
Prezident Cəbrayılda
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 28-də Hacıqabul-Bəhrəmtəpə-Ermənistan Respublikası ilə dövlət sərhədi avtomobil yolunun 197-ci kilometrindən Cəbrayıl rayonu ərazisində inşa olunan "Şəfəq" Günəş Elektrik Stansiyasına gedən avtomobil yolunun açılışında iştirak edib.
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Saleh Məmmədov dövlətimizin başçısına məlumat verib.
Bildirilib ki, IV texniki dərəcəyə uyğun inşa edilən yolun ümumi uzunluğu 11,5 kilometrdir. İki hərəkət zolağından ibarət yolun eni 6 metrdir. Bu yolun inşası ötən ilin dekabrında Azərbaycan Prezidentinin imzaladığı Sərəncama əsasən həyata keçirilib.
Qeyd edək ki, yeni yolun istifadəyə verilməsi bu istiqamətdə nəqliyyat vasitələrinin hərəkətinin təhlükəsizliyinə, əhalinin rahat gediş-gəlişinin təmin edilməsinə öz töhfəsini verəcək.

Ильхам Алиев принял участие в открытии автомобильной дороги, ведущей к солнечной электростанции "Шафаг" в Джебраильском районе - ФОТО
28.10.2025 16:12 633
Ильхам Алиев принял участие в открытии автомобильной дороги, ведущей к солнечной электростанции
28 октября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял участие в открытии построенной на территории Джебраильского района, с 197-го километра автомагистрали Гаджигабул - Бахрамтепе - государственная граница с Республикой Армения, автомобильной дороги, ведущей к солнечной электростанции "Шафаг".
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, председатель правления Государственного агентства автомобильных дорог Азербайджана Салех Мамедов предоставил информацию главе государства.
Было отмечено, что общая протяженность дороги, строящейся в соответствии с IV технической категорией, составляет 11.5 километра. Ширина двухполосной дороги - 6 метров. Ее строительство осуществлялось в соответствии с распоряжением, подписанным Президентом Азербайджана в декабре прошлого года.
Отметим, что ввод в эксплуатацию новой дороги будет способствовать повышению безопасности движения транспортных средств, обеспечению комфортного передвижения населения в этом направлении.